Wracamy do treningów, niestety bez Piotra Kurbiela

Już jutro 7 stycznia do treningów powraca pierwszy zespół Błękitnych Stargard. Na pierwszym treningu w 2020 roku zabraknie niestety napastnika Piotra Kurbiela. Po półtorarocznej grze w Stargardzie Piotr zdecydował się zmienić barwy Błękitnych na klub, który jest jednym z głównych kandydatów do awansu do Fortuna I ligi GKS Katowice.

Piotr Kurbiel do Błękitnych trafił w lipcu 2018 roku. W obecnym sezonie rozegrał 19 spotkań ligowych oraz 3 spotkania w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. Łącznie w lidzie i pucharze w obecnym sezonie zdobył 9 goli i był obok Wojciecha Fadeckiego najskuteczniejszym zawodnikiem Błękitnych.

chciałbym bardzo podziękować Piotrkowi za grę w Błękitnych, za jego profesjonalizm i podejście do gry w piłkę. Życzę mu wielu sukcesów, awansu, a w przyszłości gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. Piotr ma wszystkie odpowiednie predyspozycje, aby za jakiś czas zagrać w ekstraklasie – powiedział naszemu portalowi prezes Błękitnych Robert Gajda. – Od wielu lat mamy taka politykę klubu, że stawiamy na młodych zdolnych zawodników, którzy w Błękitnych dostają szansę gry na szczeblu centralnym i mają ogromną szansę na promocję do lepszych bogatszych klubów. Nie blokujemy ich rozwoju, jak tylko dostają szansę gry w bogatszych klubach staramy się ich wspierać. Piotr Kurbel jest kolejnym młodym zawodnikiem, który dzięki Błękitnym trafia do klubu z ogromnymi tradycjami i perspektywą gry w przyszłym sezonie w Fortuna I lidze. Latem do GKS Katowice trafił nasz wychowanek Grzegorz Rogala, który jest czołowym lewym obrońcą w II lidze. Z jednej strony szkoda, bo ciężko będzie wypełnić lukę po Piotrze, z drugiej strony przy budżecie jakim dysponujemy, cieszymy się, że Błękitni są dla młodych zdolnych trampoliną do dalszej kariery w zawodowej piłce. Obecnie wielu naszych byłych zawodników gra na szczeblu centralnym w dobrych markowych klubach. Prawdopodobnie jeszcze jeden młody zdolny zawodnik w zimowym okienku transferowym przejdzie do klubu pierwszoligowego – mówi Robert Gajda.

Mimo ubytków, sztab szkoleniowy nie załamuje rąk. W najbliższych dniach kilku młodych zawodników z regionu będzie testowanych w barwach Błękitnych. Trenerzy Adam Topolski i Jarosław Piskorz przyglądają się od dawna kilku młodzieżowcom, którzy po pozytywnych testach mają ogromne szanse zagrać w Błękitnych. O ich personaliach będziemy informować na bieżąco. Pierwszy sparing zagramy już 18 stycznia w Stargardzie na murawie ze sztuczna nawierzchnią. Przeciwnikiem Błękitnych będzie trzecioligowy Bałtyk Koszalin.

Poniżej wstępny plan sparingów.

18 stycznia Błękitni Stargard – Bałtyk Koszalin (Stargard) godz.12.00

25 stycznia Błękitni Stargard – Kotwica Kołobrzeg (Stargard) godz.12.00

29 stycznia Błękitni Stargard – Hutnik Szczecin (Stargard) godz.17.00

1 luty Błękitni Stargard – rywal do ustalenia (Stargard) godz.12.00

5 luty Błękitni Stargard – Świt Skolwin Szczecin (Stargard) godz.18.00

8 luty Błękitni Stargard – rywal do ustalenia (Stargard) godz.12.00

12 luty Błękitni Stargard – Orzeł Wałcz (Stargard) godz.17.00

15 luty Chrobry Głogów – Błękitni Stargard (Głogów) godzina do ustalenia

22 luty Błękitni Stargard -Chemik Police (Stargard) godz.12.00

Udostępnij dalej