Sparing z Lechem Poznań

W niedzielę 9 lutego przed Błękitnymi bardzo ciekawy sparing. Podopieczni Adama Topolskiego zmierzą się w Poznaniu z ekstraklasowym Lechem Poznań. Początek meczu o godzinie 11:30 na bocznym boisku przy ul. Bułgarskiej. Jak informuje oficjalna strona internetowa Lecha, spotkanie będzie zamknięte dla publiczności i mediów.

Błękitni rozgrywki drugoligowe wznowią za dwa tygodnie 29 lutego meczem wyjazdowym z GKS Katowice. Ekstraklasa rozgrywki rozpoczyna już dziś. Lech swoje ligowe spotkanie rozegra w sobotę 8 lutego. Na własnym stadionie będzie podejmował Raków Częstochowa. Dzień później w niedzielę zawodnicy, którzy zagrają mniej minut w starciu z Rakowem lub w ogóle w nim nie wystąpią zagrają przeciwko Błękitnym Stargard.

Błękitni w roku 2015 rywalizowali z Lechem Poznań w półfinale Pucharu Polski. Wówczas w Stargardzie przy Ceglanej zwyciężyli Błękitni 3:1, a w rewanżu Błękitni grając większość meczu w 10 zawodników (czerwona karta dla Łukasza Kosakiewicza) przegrali 1:3. W dogrywce lepszy okazał się późniejszy Mistrz Polski Lech Poznań, który ostatecznie mecz przy Bułgarskiej zwyciężył 5:1 i awansował do finału Pucharu Polski. Z tamtego zespołu w Błękitnych pozostał jedynie Wojciech Fadecki. Co ciekawe w Błękitnych gra obecnie Krystian Sanocki, który w 2015 roku był zawodnikiem Lecha Poznań i jako młody piłkarz był w kadrze Lecha na meczu pucharowym przeciwko Błękitnym. Z Lechem powiązana jest również osoba trenera Adama Topolskiego, który w sezonie 1998/1999 był pierwszym trenerem ekstraklasowego Lecha Poznań.

Błękitni na co dzień w rozgrywkach ligowych grają z rezerwami Lecha Poznań. W rundzie jesiennej w Stargardzie padł remis 2:2.

Udostępnij dalej