Sparing:
Błękitni Stargard – Vineta Wolin 1:0

W bardzo młodym składzie rozegrali dziś sparing Błękitni Stargard. Przeciwnikiem była czwartoligowa Vineta Wolin. Trener Adam Topolski dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom, dając kolejny raz szansę pograć stargardzkiej młodzieży z drużyny rezerw. Dziesięciu młodzieżowców pokazało się z bardzo dobrej strony. Błękitni zwyciężyli 1:0, a bramkę w pierwszej połowie zdobył nasz wychowanek Marcin Konopski.

BŁĘKITNI STARGARD 1-0 VINETA WOLIN

bramka: Marcin Konopski 30′

Błękitni Stargard: Konrad Skuza (46′ Dominik Sasiak) –  Marcin Konopski, Jakub Ostrowski (46′ Karol Jabłoński), Hubert Sadowski (46′ Paweł Pelikan), Bartosz Sitkowski (46′ Jakub Sawczak), Hubert Krawczun, Marcin Gawron (46′ Tomasz Purczyński), Mateusz Bochnak (Paweł Bednarski 30′), Patryk Paczuk (Krystian Mądrowski 65′),  Michał Cywiński, Krystian Mądrowski ((46 Mateusz Nowak)

Nie grali: Mariusz Rzepecki, Wojciech Fadecki, Krystian Sanocki, Aleksander Theus, Paweł Łysiak, Jakub Szrek,

W ostatnim okresie bardzo ciężko trenujemy, dwa razy dziennie, grając co trzy dni mecze sparingowe. Kilku naszych chłopaków jest lekko kontuzjowanych i muszą odpocząć od grania. Mimo tego jeszcze nie przegraliśmy żadnego sparingu, co dodatkowo motywuje nas do jeszcze cięższej pracy. Ponadto chcę stawiać na młodych ambitnych zawodników. W Błękitnych, szkolenie młodzieży jest na bardzo dobrym poziomie. Już dziś kilku zawodników, wychowanków jak Konopski, Sawczak, Purczyński, Mądrowski, Nowak czy Pelikan mocno puka do bram pierwszej drużyny. W rundzie jesiennej miejsce w podstawowej jedenastce wywalczył sobie inny wychowanek Sitkowski. Co do ewentualnych wzmocnień to myślę, że w lutym pojawi się 2 może 3 zawodników, którzy zwiększą rywalizację. Najważniejsza jest jednak atmosfera w drużynie, a dziś jest ona bardzo dobra. Szukam zawodników, którzy wpasują się charakterem do naszej szatni  – powiedział naszemu portalowi trener Adam Topolski. 

Kolejny sparing Błękitni rozegrają w środę 5 lutego. W Stargardzie przy Ceglanej o godzinie 18:00 zmierzymy się ze Świtem Skolwin Szczecin.

Udostępnij dalej