Sparing: Błękitni Stargard – Świt Skolwin (Szczecin)
0:1

W kolejnym meczu kontrolnym przegrywamy z trzecioligowym Świtem Skolwin 0:1. Jest to pierwsza porażka biało – niebieskich w okresie przygotowań do rundy wiosennej. Błękitni są obecnie trakcie miejscowego stacjonarnego obozu ze znacznie większą ilością mocnych jednostek treningowych. Cieszy, że do gry powoli powraca nasz kapitan Wojciech Fadecki, który rozegrał dziś 20 minut meczu.

BŁĘKITNI STARGARD 0-1 ŚWIT SKOLWIN

Błękitni Stargard: Dominik Sasiak, Hubert Krawczun, Jakub Ostrowski, Jakub Szrek (Krystian Mądrowski 46′), Bartosz Sitkowski (Jakub Sawczak 46′), Marcin Gawron (Tomasz Purczyński 80′), Paweł Łysiak (Paweł Bednarski 46′), Krystian Sanocki (Karol Jabłoński 46′), zawodnik testowany (Mateusz Nowak 80′), Patryk Paczuk (Marcin Konopski 46′), Michał Cywiński (Wojciech Fadecki 70′)

Sam mecz nie był porywającym widowiskiem. Był to typowy mecz walki, bez większej ilości sytuacji bramkowych. Jedyną sytuację po błędzie naszej defensywy wykorzystali w pierwszej połowie goście strzelając gola z bliskiej odległości. Przy Ceglanej w barwach Świtu zobaczyliśmy dziś kilku byłych zawodników Błękitnych. Patryk Baranowski, Przemysław Brzeziański, Piotr Wojtasiak czy Krzysztof Filipowicz, którzy nie tak dawno grali w Błękitnych, dziś ponownie mogli pokazać się stargardzkim kibicom.

W Błękitnych z powodu drobnych urazów nie zagrali Hubert Sadowski, Mateusz Bochnak, Mariusz Rzepecki, Aleksander Theus, Konrad Skuza. Testowany był jeden zawodnik, grający na pozycji pomocnika. Szansę ponownie otrzymała spora grupa stargardzkiej młodzieży.

Przed Błękitnymi już w niedzielę 9 lutego o godzinie 11:30 bardzo ciekawy pojedynek. W kolejnym meczu sparingowym zagramy w Poznaniu przy Bułgarskiej (na bocznym boisku obok Stadion Poznań) z ekstraklasowym Lechem Poznań. Lech dzień wcześniej w sobotę zainauguruje rozgrywki w ekstraklasie, gdzie przed własną publicznością zmierzy się z Rakowem Częstochowa.