Pierwszy sparing za nami

W pierwszym tegorocznym oficjalnym sparingu pokonujemy Vinetę Wolin 3:0. Bramki strzelali w pierwszej połowie Mateusz Bochnak oraz Przemysław Brzeziański, w drugiej połowie z rzutu karnego bramkę zdobył Jakub Ostrowski. Trenerzy Błękitnych wystawili w dwóch połowach dwie różne jedenastki.

Błękitni Stargard – Vineta Wolin 3:0

Mateusz Bochnak 5′, Przemysław Brzeziański 23′, Jakub Ostrowski (kar.) 55′

I połowa: Sasiak Dominik, Klimek Błażej, Kujawa Krystian, Bochnak Mateusz, Wajsak Daniel, Kaczmarek Tomasz, Cywiński Michał, Theus Aleksander, Starzycki Błażej, Sawczak Jakub, Brzeziański Przemysław

II połowa: Weinzettel Tobiasz (75′ Stereńczak Daniel), Sitkowski Bartosz, Boniecki Bartosz, Karmański Filip, Ostrowski Jakub, Niedojad Damian, Groński Gracjan, Lis Dominik, Pelikan Paweł, Jałoszyński Paweł,  Mucha Bartosz

Z powodu kontuzji nie zagrali dziś Oskar Ryk, Hubert Krawczun i Mariusz Rzepecki, a także z powodu drobnych mikro urazów Adrian Kwiatkowski i Dawid Polkowski. Nieobecni byli również Marcin Rajch, który został wypożyczony do trzecioligowego Górnika Konin oraz Paweł  Bednarski, który będzie wypożyczony do trzecioligowej Unii Swarzędz, a także Konrad Skuza, który został przesunięty do drużyny rezerw.

W meczu zagrał prawy obrońca Gracjan Groński, który powrócił do Błękitnych z wypożyczenia z Kluczevii Stargard. Gracjan na treningach wygląda bardzo dobrze i trenerzy zdecydowali, że dostanie szansę pokazania się na szczeblu centralnym. Ponadto oficjalny debiut zaliczył wychowanek Błękitnych bramkarz Daniel Sterańczak (2005 rocznik), który na boisku pojawił się w 75 minucie meczu. Do kadry dołączył także młody perspektywiczny bramkarz Zieniewicz Maciej, który przyszedł do Błękitnych z czwartoligowej Wieży Postomino.

Dziś zespół uda się na siedmiodniowy obóz do Rewala, gdzie będzie przygotowywać się do rundy wiosennej.  W środę w trakcie obozu zmierzy się z Flotą Świnoujście a w przyszłą sobotę w drodze powrotnej w Stargardzie na sztucznej murawie zmierzy się z Pogonią II Szczecin.

Kadra jaka pojedzie na obóz: Weinzettel Tobiasz, Sasiak Dominik, Stereńczak Daniel, Zieniewicz Maciej, Klimek Błażej, Sitkowski Bartosz, Krawczun Hubert, Polkowski Dawid, Kujawa Krystian, Bochnak Mateusz, Kwiatkowski Adrian, Boniecki Bartosz, Kaczmarek Tomasz, Karmański Filip, Cywiński Michał, Ostrowski Jakub, Niedojad Damian,  Theus Aleksander, Starzycki Błażej, Brzeziański Przemysław, Grzeszczak Wiktor,  Groński Gracjan, Wajsak Daniel, Sawczak Jakub, Pelikan Paweł, Lis Dominik, Jałoszyński Paweł, Mucha Bartosz.

Udostępnij dalej