Pierwszy mecz na remis

W pierwszym oficjalnym meczu ligowym w 2021 roku o mistrzostwo II ligi remisujemy z drugą drużyną Śląska Wrocław 1:1. Obie bramki padły w końcowych fragmentach meczu. Dla Błękitnych na listę strzelców wpisał się Michał Cywiński, który strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego w 81 minucie meczu zdobył gola. Dla gości bramkę w 86 minucie zdobył Grzegorz Kotowicz, który wykorzystał nieporozumienie w szykach obronnych Błękitnych po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Mecz był typowym meczem walki, a zdobyty punkt z pewnością bardziej może cieszyć gości. Jak podkreślił trener Błękitnych Tomasz Grzegorczyk po meczu pozostał duży niedosyt i szkoda straconych dwóch punktów, gdyż byliśmy drużyną bardziej zdeterminowaną i przewaga przez większość meczu była po naszej stronie.

Już w najbliższą sobotę kolejny mecz zagramy w Stargardzie. W pierwszej kolejce rundy rewanżowej podejmiemy przy Ceglanej zespół KKS 1925 Kalisz. Początek spotkania w sobotę 6 marca o godzinie 13:00. W Kaliszu na rozpoczęcie rozgrywek 29 sierpnia ulegliśmy KKS 1925, 2:0.

Błękitni Stargard 1-1 Śląsk II Wrocław

Michał Cywiński 81 – Grzegorz Kotowicz 86

Błękitni: 12. Tobiasz Weinzettel – 3. Jan Andrzejewski, 24. Krystian Kujawa, 25. Daniel Wajsak, 14. Bartosz Sitkowski – 21. Adrian Kwiatkowski (88, 8. Hubert Krawczun), 7. Michał Cywiński (88, 13. Kamil Walków), 6. Filip Karmański, 18. Błażej Starzycki (75, 4. Bartłomiej Mruk), 23. Mateusz Bochnak – 15. Przemysław Brzeziański (83, 9. Damian Niedojad).

Śląsk II: 1. Paweł Budzyński – 18. Patryk Caliński (61, 6. Igor Maruszak), 3. Piotr Celeban, 28. Konrad Poprawa, 14. Mateusz Maćkowiak – 7. Grzegorz Kotowicz, 10. Mateusz Młynarczyk, 8. Bartosz Boruń, 11. Szymon Krocz, 27. Przemysław Bargiel (73, 33. Adrian Bukowski) – 21. Filip Michalski (61, 23. Paweł Fediuk).

żółte kartki: Caliński, Kotowicz, Bargiel.

sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).