Ostatni wyjazd w tym roku.
Misja Toruń

Już w sobotę 23 listopada przed Błękitnymi ostatni w 2019 roku mecz wyjazdowy. W 19 kolejce spotkań zmierzymy się w Toruniu z Elaną. Błękitni pojadą do Torunia podbudowani ostatnim zwycięstwem 3:2 przed własną publicznością z Górnikiem Polkowice. Mecz z Elaną będzie jednocześnie drugą kolejką rundy rewanżowej. 3 sierpnia w Stargardzie, Błękitni po bramce Krystiana Sanockiego zwyciężyli z Elaną 1:0.

Elana na własnym stadionie jest bardzo groźnym przeciwnikiem. W ubiegłym sezonie Elana do samego końca walczyła o awans do Fortuna I ligi. W tym sezonie wśród ekspertów klub z Torunia również był zaliczany do faworytów. Po 18 kolejkach niestety Elana musi bardziej oglądać się na dolne rejony tabeli niż myśleć o awansie. Elana obecnie zajmuje 14 miejsce, pierwsze bezpieczne nad strefą spadkową, ma na swoim koncie 20 punktów i bilans 5 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek. W ostatniej kolejce Elana zremisowała w Bytowie z Bytovią 1:1. Błękitni po 18 kolejkach są na miejscu 7 z 29 punktami na koncie i bilansem 9 zwycięstw, 2 remisy i 7 porażek. Niestety biało-niebiescy większość porażek zanotowali właśnie w meczach wyjazdowych, aż 5 razy schodzili pokonani z boiska rywala.

Jak podkreśla kapitan zespołu Wojciech Fadecki:

„Do każdego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i nie inaczej będzie w Toruniu. Mamy bardzo młodą, ambitną drużynę, i tak jak w każdym meczu również na Elanie damy z siebie wszystko. Zależy nam na przełamaniu w spotkaniach wyjazdowych, gdyż ostatni raz wygraliśmy 31 sierpnia w Pruszkowie ze Zniczem 3:2. Chcielibyśmy zakończyć tą złą serię i w końcu zapunktować na obcym terenie. „

W meczu z Elaną nie zobaczymy Jakuba Ostrowskiego, który będzie pauzował drugi ostatni mecz za czerwoną kartkę jaką obejrzał w spotkaniu z Lechem II Poznań.

Arbitrem głównym spotkania będzie Pan Albert Różycki (Łódź). Bezpośrednią transmisję z tego spotkania możemy obejrzeć w systemie PPV (12 zł) w telewizji internetowej www.tvcom.pl. Początek transmisji w sobotę 23 listopada o godziny 12:45.

Zapraszamy do oglądania.

LINK DO TRANSMISJI

Udostępnij dalej