Odczarować Ceglaną

Już jutro 11 lipca o godzinie 17:00 na własnym stadionie przy ul. Ceglanej podejmujemy Stal Rzeszów. Mecz dla obu drużyn bardzo ważny. Obie ekipy mają w tabeli po 41 punktów i tylko 1 punkt przewagi nad strefą spadkową. Nasz zespół ma ostatnio problem ze zdobywaniem punktów na własnym stadionie. Przegraliśmy trzy ostatnie mecze przy Ceglanej. Kibice marzą, aby w końcu nastąpiło przełamanie i odczarowanie własnego stadionu.

Jeszcze trzy tygodnie temu byliśmy w strefie drużyn walczących o awans. Niestety trzy potknięcia na własnym stadionie (z Bytovią Bytów, Pogonią Siedlce, Górnikiem Łęczna) oraz ostatnia porażka 2:1 w Częstochowie ze Skrą spowodowała, że zamiast spokojnej końcówki sezonu musimy walczyć o utrzymanie. A, że liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana, to prawdopodobnie do ostatniego meczu ta walka będzie się toczyła. Między szóstą Bytovią Bytów, a będącym w strefie spadkowej piętnastym Lechem II Poznań są tylko 4 punkty przewagi. Jeszcze wszystko może się wydarzyć.

Aby nie rozglądać się za innymi drużynami w meczu ze Stalą trzeba wspiąć się na wyżyny i powalczyć o korzystny wynik przez pełne 90 minut. Koniecznie należy poprawić koncentrację w obronie, gdyż w ostatnich przegranych meczach mimo dobrej naszej gry to właśnie proste błędy w defensywie decydowały o utracie goli. Wszyscy zawodnicy wiedzą jak ważny jest to mecz i jakie oczekiwania mają kibice biało-niebieskich. Trzymamy kciuki !

W rundzie jesiennej w Rzeszowie po wyrównanym meczu przegraliśmy ze Stalą 3:1. Jedyną bramkę w tamtym meczu dla Błękitnych zdobył Patryk Paczuk.

Arbitrem głównym spotkania będzie Pan Maciej Pelka (Poznań).

Bezpośrednia transmisja wideo w systemie PPV na stronie

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2019-2020/188464-KP-Blekitni-Stargard-Stal-Rzeszow-31-kolejka.htm

Udostępnij dalej