Na początek trzy wzmocnienia

Informujemy, iż do  kadry Błękitnych na nowy sezon dołącza trzech nowych zawodników. Dwóch napastników oraz jeden obrońca. Napastnicy Damian Niedojad (1994 rocznik) oraz Marcin Rajch (1999 rocznik), obrońca Błażej Klimek (2000 rocznik). Są to pierwsze wzmocnienia przed nowym sezonem rozgrywkowym. Prawdopodobnie jutro do kadry dołączy kolejny  zawodnik, o którego personaliach poinformujemy po podpisaniu kontraktu.

Napastnik Damian Niedojad urodzony w 1994 roku jest doświadczonym zawodnikiem. W latach 2011-2018 był zawodnikiem trzecioligowej Lechii Dzierżoniów, w barwach której zdobywał wiele goli.  W sezonie 2017/2018 zdobył 20 bramek i był czołowym snajperem III ligi. W sezonie 2018/2019 był zawodnikiem drugoligowego Rozwoju Katowice w barwach którego rozegrał 30 spotkań strzelając 3 bramki. Rundę jesienną sezonu 2018/2019 spędził w Skrze Częstochowa rozgrywając łącznie 18 spotkań ligowych strzelając 2 bramki. W rundzie wiosennej minionego sezonu miał reprezentować barwy warszawskiej Polonii, jednak z uwagi na panującą epidemię zdołał zadebiutować tylko w jednym spotkaniu.

Napastnik Marcin Rajch urodzony w 1999 roku jest młodzieżowcem i  przechodzi do Błękitnych z Chojniczanki Chojnice. W barwach Chojniczanki w pierwszej lidze rozegrał 8 spotkań ligowych strzelając 1 bramkę. Jest to młody, bardzo szybki i perspektywiczny zawodnik, który również może grać na boku pomocy. Marcin jest wychowankiem Gryfa 2009 Tczew.

Obrońca Błażej Klimek urodzony w 2000 roku jest również młodzieżowcem, trafia do Błękitnych z Elany Toruń w barwach, której rozegrał dwa spotkania w II lidze i jedno spotkanie w Pucharze Polski. Jest młodym zawodnikiem, który ma ogromny potencjał i z pewnością dostanie swoją szansę pokazania się w rozgrywkach ligowych na szczeblu centralnym.

Wszyscy trzej zawodnicy pozytywnie pokazali się w trakcie testów. Prawdopodobnie jeszcze juro zakontraktowany zostanie kolejny młody perspektywiczny zawodnik. Wszyscy powinni zadebiutować już w niedzielę w najbliższym meczu Pucharu Polski z Wartą Poznań. Kolejne wzmocnienia powinny pojawić się w przyszłym tygodniu.

Udostępnij dalej