Maciej Sayed trenerem Błękitnych

36 letni Maciej Sayed został powołany na stanowisko pierwszego trenera Błękitnych Stargard.

Trener Maciej Sayed ma 11 letnie doświadczenie w pracy trenerskiej z grupami młodzieżowymi. Posiada licencję trenerską UEFA A. Od dwóch lat jest mieszkańcem Stargardu, pracował w Akademii Piłkarskiej Błękitni Stargard jako trener juniorów młodszych oraz koordynator w grupach młodzieżowych U14-U19. W rundzie wiosennej minionego sezonu był również drugim asystentem w drugoligowej drużynie Błękitnych prowadzonej przez trenera Adama Topolskiego oraz Jarosława Piskorza. Przez ten czas wykazał się dużym zaangażowaniem oraz dał się poznać jako znakomity fachowiec i człowiek, który potrafi łączyć różne pokolenia.

Ma również duże rozeznanie wśród wychowanków Błękitnych, którzy będą w kadrze pierwszego zespołu. Swoje doświadczenie trenerskie zdobywał także w Policach. W Chemiku Police pracował przez ponad 5 lat osiągając w 2018 roku z juniorami młodszymi Chemika baraż o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Jeszcze wcześniej na początku swojej kariery trenerskiej był trenerem w klubach z Województwa Wielkopolskiego.

Zależało nam, aby trenerem Błękitnych został człowiek ze Stargardu, który zna naszych zawodników, jest dyspozycyjny czasowo i będzie w stanie poświęcić się całkowicie pracy trenerskiej i drużynie. W kadrze Błękitnych zostaje na nowy sezon bardzo silny szkielet zawodników z poprzedniego sezonu, którzy mają ważne kontrakty. W sumie to ośmiu bardzo doświadczonych na boiskach I i II ligi piłkarzy, którzy w połączeniu z młodymi wychowankami Błękitnych mogą stworzyć bardzo ciekawą i groźną drużynę. Przewidujemy również 3-4 transfery o których zdecyduje sztab szkoleniowy. Za trenerem Maćkiem Sayedem przemawiało przede wszystkim to, że jest bardzo dobrym fachowcem, mocno zaangażowanym w swoją pracę i że z pracą trenera wiąże swoją przyszłość. Liczymy, że wykorzysta szansę jaką otrzymał. Będzie łączył i nie będzie się bał stawiać na wychowanków i zawodników z regionu. Trener dostał również wolną rękę w doborze sztabu szkoleniowego. Już dziś wiemy, że w sztabie pozostanie trener bramkarzy Sławomir Szczeciński, kierownik Marcin Sawczak oraz fizjoterapeuta, trener przygotowania fizycznego Filip Dylik. Nie jest jeszcze znane nazwisko drugiego trenera, którego dobierze sobie nowy trener” – wyjaśnia prezes Robert Gajda.

Trenerowi Maćkowi Sayedowi serdecznie gratulujemy, życzymy samych sukcesów, rozwoju i walki o jak najwyższe cele czyli o awans do II ligi.

Udostępnij dalej