Krystian Kujawa zawodnikiem Błękitnych !

Miło nam Państwa poinformować, iż w dniu dzisiejszym kontrakt z Błękitnymi Stargard podpisał Krystian Kujawa. Krystian gra na pozycji środkowego obrońcy, mierzy 193 cm wzrostu i ma 24 lata. Młody, ale już bardzo doświadczony stoper przechodzi do Błękitnych jako wolny zawodnik. Ostatni sezon grał w Garbarni Kraków.

Krystian Kujawa jest zawodnikiem z regionu zachodniopomorskiego, wychowanek Bałtyku Koszalin.  Większą część kariery spędził jednak w Krakowie, gdzie szkolił swoje umiejętności w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków. Grał w drugiej drużynie Wisły, a w sezonie 2015/2016 został dostrzeżony przez ówczesnego pierwszego trenera Wisły Kazimierza Moskala i został włączony do kadry pierwszego zespołu. Na  boiskach ekstraklasy zadebiutował w grudniu 2015 roku w meczu przeciwko Pogoni Szczecin. Wiosną 2017 roku trafił do Garbarni Kraków z której po półrocznym pobycie przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko Biała, a następnie do drugoligowego ROW 1964 Rybnik. W ostatnim sezonie był podstawowym stoperem Garbarni Kraków.

Jak podkreślają trenerzy Błękitnych, przyjście Krystiana jest bardzo dużym wzmocnieniem defensywy. Jest bardzo wysoki, pracowity, zadziorny i ma odpowiedni charakter pasujący do naszej drużyny. Mimo młodego wieku ma już ogromne doświadczenie w tym na boiskach ekstraklasy. Ma niesamowity potencjał do dalszego rozwoju. Cieszę się, że zdecydował się na powrót w rodzinne strony i podpisanie kontraktu z Błękitnymipowiedział naszemu portalowi drugi trener Tomasz Grzegorczyk  

Witamy Krystiana przy Ceglanej w Stargardzie. Życzymy samych sukcesów i dalszego rozwoju sportowego.

Foto: akademiawisly.pl

Udostępnij dalej