Dawid Polkowski i Mateusz Kompanicki w Błękitnych

Oficjalnie możemy potwierdzić, iż Błękitnych wzmacnia dwóch młodych perspektywicznych zawodników. Siłę ataku wzmacniają ofensywny pomocnik Dawid Polkowski (21 lat) oraz napastnik Mateusz Kompanicki (23 lata). Witamy w Stargardzie, życzymy wielu zwycięstw oraz strzelonych bramek w biało-niebieskich barwach.

Dawid Polkowski

urodził w 1998 roku w Hiszpanii w Madrycie. Ma 185 cm wzrostu i gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Może grać zarówno w środku pola jak również na skrzydle. Potrafi również zagrać jako napastnik. Przygodę z piłką rozpoczynał w Ełku w drużynie Mazur Ełk. Od 2011 roku był zawodnikiem grup młodzieżowych Jagiellonii Białystok. W latach 2015-2018 był w kadrze ekstraklasowej Jagiellonii w barwach, której nie zaliczył debiutu na boiskach ekstraklasy, grając w Centralnej Lidze Juniorów oraz trzecioligowych rezerwach. W sezonie 2017/2018 reprezentował barwy pierwszoligowej Pogoni Siedlce w barwach której rozegrał na zapleczu ekstraklasy 31 spotkań strzelając 2 bramki. W kolejnym sezonie 2018/2019 reprezentował barwy innego pierwszoligowca Wigier Suwałki, w których zagrał w 16 meczach oraz 3 meczach Pucharu Polski. Rundę jesienną obecnego sezonu spędził w Jagielloni Białystok, lecząc przebytą kontuzję. Dziś w pełni sił na zasadzie transferu definitywnego wzmacnia kadrę Błękitnych. Dawid podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku. W Błękitnych będzie grał z numer 9.

Mateusz Kompanicki

urodził  w 1996 roku i ma 186 cm wzrostu. Gra na pozycji napastnika. Jest wychowankiem klubu Lewart Lubartów. W latach 2017-2019 grał w trzecioligowej Chełmiance Chełm w której rozegrał 60 spotkań ligowych i dwa spotkania Pucharu Polski. Był czołowym strzelcem Chełmianki dla której zdobył 20 goli. Obecny sezon rozpoczął na szczeblu drugiej ligi w GKS Katowice. W barwach GKS w rundzie jesiennej rozegrał 6 spotkań ligowych strzelając 1 bramkę, którą zdobył grając przeciwko Błękitnych przy Ceglanej, gdzie GKS wygrał 3:1. W rundzie wiosennej będzie reprezentował barwy Błękitnych. Do Stargardu przechodzi z GKS Katowice na zasadzie półrocznego wypożyczenia. W Błękitnych będzie grał z numerem 19, w którym dotychczas grał Paweł Łysiak. Pawła Łysiaka w rundzie wiosennej zobaczymy z numerem 10.

Udostępnij dalej