Błękitni po pierwszym treningu w 2021 roku

29 zawodników stawiło się na pierwszym tegorocznym treningu Błękitnych Stargard. Trening rozpoczął się od wspólnej odprawy, a następnie zespół rozpoczął przygotowania na euroboisku ze sztuczną nawierzchnią. Kolejne treningi zaplanowane są na przemian na stadionie piłkarskim przy ul. Ceglanej oraz na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej,  gdzie odbędą się testy wydolnościowe. Przed zespołem szereg sparingów oraz obóz sportowy w Rewalu.

Oprócz kadry, którą widzieliśmy w rundzie jesiennej w treningu udział wzięło kilku nowych zawodników. Obecny był również nowy nabytek Błękitnych, pomocnik Adrian Kwiatkowski.  Trenerzy Tomasz Grzegorczyk i Jarosław Piskorz testują również bramkarza Tobiasza Weinzettela (24l) z pierwszoligowej Odry Opole oraz obrońcę Daniela Wajsaka (22l) z Podhala Nowy Targ.

Tobiasz Weinzettel ma rozegranych w barwach Odry Opole 34 mecze w II lidze oraz 26 meczy w Fortuna I lidze. Daniel Wajsak obecnie jest zawodnikiem trzecioligowego Podhala Nowy Targ w barwach którego rozegrał 26 meczy, a wcześniej był zawodnikiem Chrobrego Głogów w barwach którego na boiskach Fortuna I ligi rozegrał 8 meczy. Jest wychowankiem Górnika Zabrze.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od sztabu szkoleniowego w najbliższych dniach będą sprawdzani koleni zawodnicy z doświadczeniem pierwszoligowym.

Foto: Tadeusz Surma

Udostępnij dalej