Bartłomiej Mruk wypożyczony do Błękitnych

Informujemy, iż z dniem dzisiejszym zawodnikiem Błękitnych został obrońca Bartłomiej Mruk, który przeszedł do naszego klubu na zasadzie półrocznego wypożyczenia z wicelidera ekstraklasy Pogoni Szczecin.

Bartek jest młodzieżowym reprezentantem Polski, gra na pozycji obrońcy. W poprzednim sezonie reprezentował barwy drugoligowej Garbarni Kraków w której był podstawowym zawodnikiem rozgrywając 29 meczów ( 3 bramki). Jego bardzo dobra postawa w Garbarni wzbudziła zainteresowanie klubów z ekstraklasy. Ostatecznie przeszedł do Pogoni Szczecin w której zadebiutował w ekstraklasie w wygranym meczu Pogoni w Poznaniu z Lechem 4:0. Jego głównym atutem jest gra lewą nogą, a także dynamika i wyprowadzanie piłki. Potrafi również wygrać w powietrzu pojedynki główkowe i bardzo dobrze bije stałe fragmenty gry.

Jak podkreśla prezes Błękitnych Robert Gajdacieszymy się z bardzo dobrej współpracy z Pogonią Szczecin. Dziękuję prezesowi Jarosławowi Mroczkowi oraz Darkowi Adamczukowi za tak dobrą współpracę, którą od kilku lat budujemy i jest ona owocna dla obu stron.  Pogoń obecnie ma najlepszą akademię w całej Polsce. Szkolenie jest na bardzo wysokim europejskim poziomie.

Witamy Bartka przy Ceglanej i życzymy samych bardzo dobrych meczów w barwach Błękitnych Stargard.

Udostępnij dalej