Błękitni po pierwszym treningu

W czwartek 8 lipca pierwszy zespół Błękitnych Stargard rozpoczął przygotowania do nowego sezonu i walki o powrót na boiska II ligi. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 18 zawodników w tym kilku czołowych zawodników z poprzedniego sezonu oraz grupa młodych zawodników z drużyny rezerw i juniorów starszych, a także kilku testowanych zawodników z regionu. W dniu dzisiejszym na treningu zobaczymy kolejnych dwóch testowanych zawodników. Trener zapowiada również spektakularne powroty doświadczonych wychowanków i byłych zawodników Błękitnych.

Pierwsze zajęcia polegały na sprawdzeniu wydolności zawodników. Wszyscy obecni przeszli beep testy czyli wielostopniowe sprawdzenie wydolności i wytrzymałości krążeniowo – oddechowej zawodników.

W najbliższym sezonie będziemy mieli dwie drużyny seniorskie jedną w III lidze oraz drugą w IV lidze. Ponadto w klubie pozostają wszystkie grupy młodzieżowe funkcjonujące w naszej Akademii od juniorów starszych przez dwie grupy juniorów młodszych, dwie grupy trampkarzy, dwie młodzików, dwie orlików, dwie żaków aż po najmłodsze skrzaty. W III lidze zagrają również nasze piłkarki.

Priorytetem będzie, aby w drużynach seniorskich grało jak najwięcej wychowanków i zawodników z regionu zachodniopomorskiego.

Celem oczywiście będzie walka o awans do II ligi.

Pierwszy zespół Błękitnych przygotowuje się pod okiem nowego trenera Macieja Sayeda, którego asystentem został Radosław Drozd. W sztabie pozostają Sławomir Szczeciński trener bramkarzy, Filip Dylik trener przygotowania fizycznego, Marcin Sawczak kierownik drużyny oraz Karol Dziakowicz fizjoterapeuta.

W najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na sztucznej nawierzchni Euroboiska przy ul. Ceglanej odbędzie się gra wewnętrzna a już w środę 14 lipca pierwszy oficjalny sparing. Harmonogram sparingów przedstawia się następująco:

14 lipca godzina 18:30 Błękitni Stargard – Bałtyk Koszalin (stadion w Płotach)

17 lipca mecz w ramach I memoriału Leszka Kapuścińskiego Polonia Środa Wielkopolska –  Błękitni Stargard (stadion LKS Orzeł Łubowo)

24 lipca godzina 11:00 Warta Gorzów – Błękitni Stargard (stadion w Gorzowie Wielkopolskim)

27 lipca godzina 18:00 Błękitni Stargard – Gwardia Koszalin (stadion w Stargardzie)

31 lipca godzina 12:00 Błękitni Stargard – Flota Świnoujście (stadion w Stargardzie)

4 sierpnia Sokół Ostróda – Błękitni Stargard – runda wstępna Fortuna Pucharu Polski

Udostępnij dalej