01.07.2018

Zmiana pokoleń

Niestety w nowym sezonie w barwach Błękitnych nie zobaczymy już kilku piłkarzy starszego pokolenia. Większość zawodników po zakończeniu sezonu otrzymało propozycję przedłużenia kontraktów na nowy sezon. Z oferty dalszej gry w Błękitnych niestety nie skorzystali 35 letni Tomasz Pustelnik i 36 letni Maciej Więcek. Wcześniej grę w Błękitnych zakończył 41 letni Marek Ufnal. Za dotychczasową grę w barwach Błękitnych i osiągnięte sukcesy serdecznie dziękujemy i życzymy powodzenia i samych sukcesów w przyszłości. 

- Tomek i Maciek otrzymali konkretne propozycje przedłużenia kontraktu na nowy sezon, jednak żałujemy, że nie skorzystali z tej oferty i zdecydowali o zakończeniu kariery w Błękitnych Stargard, życzymy im powodzenia i samych sukcesów jednocześnie dziękujemy za dotychczasowe wspólnie spędzone lata - mówi Robert Gajda wiceprezes ds. sportu


Na ich miejsce do drużyny wchodzi spora grupa młodych wychowanków, zawodników młodego pokolenia z roczników 1998-2002 w tym  m.in. Błażej Starzycki (r. 2000) stargardzianin, obecnie zawodnik Pogoni Szczecin, zawodnik Centralnej Ligi Juniorów powoływany na konsultacje szkoleniowe do kadry Polski U-19. Z Błękitnymi trenuje także kilku doświadczonych piłkarzy, którzy kiedyś grali w naszym klubie i prawdopodobnie dołączą do naszego klubu na nowy sezon. O ich personaliach będziemy informować na bieżąco po decyzji sztabu szkoleniowego. Kilku kolejnych będzie sprawdzanych podczas obozu dochodzeniowego, który rozpoczyna się jutro i potrwa do przyszłej soboty 7 lipca. Obóz zakończy się meczem sparingowym z Bałtykiem Koszalin, który odbędzie się w Stargardzie o godzinie 12:00 na głównej płycie boiska przy ul. Ceglanej 1. W trakcie obozu Błękitni będą trenować na stargardzkich obiektach OSiR w tym na  stadionie lekkoatletycznym, stadionie piłkarskim i obiekcie pływalni. 

Obecnie ważne umowy na nowy sezon z Błękitnymi mają Rzepecki, Skwirut, Rogala, Karmański, Baranowski, Włóka, Prawucki, Zdunek, Orłowski, Sitkowski, Łaniec, Babicki, Konopski i Nowak. Na testach w klubach pierwszoligowych są Fadecki i Szymusik. W najbliższych dwóch tygodniach wyjaśni się kompletna kadra Błękitnych na rundę jesienną sezonu 2018/2019. Na 16 lipca zaplanowana jest konferencja prasowa i prezentacja kadry pierwszego zespołu. 

23.02.2019, godz. 00:00

BŁĘKITNI STARGARD

WARTA POZNAŃ

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

16.02.2019, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

MIESZKO GNIEZNO

2

1

Miejsce spotkania

STARGARD (sparing euroboisko)

NASI PIŁKARZE

Karol Orłowski

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting