22.06.2018

Adam Topolski trenerem Błękitnych Stargard

Oficjalnie możemy potwierdzić, iż w nowym sezonie Błękitnych Stargard poprowadzi doświadczony trener były zawodnik m.in. Legii Warszawa, Adam Topolski. W dniu dzisiejszym trener podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Asystentem Adama Topolskiego pozostanie dotychczasowy drugi trener Jarosław Piskorz. Trenerem bramkarzy będzie Sławomir Szczeciński, kierownikiem drużyny Marcin Sawczak, a fizjoterapeutą Konrad Kręgiel. 

Urodzony w 1951 roku Adam Topolski jest jednym z najbardziej zasłużonych piłkarzy w historii Legii Warszawa. Przez kilka lat był przy Łazienkowskiej kapitanem drużyny, przejmując opaskę po swoim przyjacielu Kazimierzu Deynie, gdy ten odchodził do Manchesteru City. W Warszawie spędził niemal całą dekadę, rozegrał w Legii 288 meczów, w których zdobył 23 bramki. 

Karierę trenerską rozpoczynał w Pogoni Słupca, niedługo po zakończeniu kariery piłkarza. Później trenował Górnika Konin. W 1991 roku objął bydgoskiego Zawiszę, z którym zajął 8 miejsce w I lidze (dzisiejsza ekstraklasa). W sezonie 1998/1999 prowadzony przez niego Lech Poznań wygrał 9 meczów z rzędu, ustanawiając rekord klubu. W 2006 roku awansował z Turem Turek do II ligi (dzisiejsza I liga). Potem był trener Stilonu Gorzów, którego uratował przed spadkiem. W 2011 roku trenował trzecioligową Pogoń Barlinek, którą opuścił niewiele ponad cztery miesiące później, wracając po 20 latach do Zawiszy, aby pomóc bydgoskiemu klubowi w awansie do I ligi. 12 czerwca 2011 z Zawiszą po raz drugi w karierze awansował na zaplecze ekstraklasy. Był także trenerem Bałtyku Gdynia, Victorii Września, a minionym sezonie był związany z Unią Janikowo.  

W Błękitnych Adam Topolski będzie miał za zadanie zbudowanie wspólnie z Jarosławem Piskorzem drużyny, która będzie liczyła się w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi. Drużyny, która będzie oparta głównie tak jak dotychczas na wychowankach i zawodnikach z regionu oraz województwa zachodniopomorskiego. Na dzisiejszym treningu nowy szkoleniowiec został przedstawiony zawodnikom, a także pierwszy raz miał okazję przyjrzeć się obecnej kadrze. Trener Topolski swoje obowiązki przejmie od 1 lipca. Do tego czasu drużynę będzie przygotowywał i budował kadrę Jarosław Piskorz. 

23.02.2019, godz. 00:00

BŁĘKITNI STARGARD

WARTA POZNAŃ

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

16.02.2019, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

MIESZKO GNIEZNO

2

1

Miejsce spotkania

STARGARD (sparing euroboisko)

NASI PIŁKARZE

Junpei Shimmura

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting