02.06.2018

Porażka i pożegnanie z ligą centralną Marka Ufnala

Nie udało się dobrze zakończyć sezonu Błękitnym Stargard. Błękitni nie wygrali kolejnego meczu w Stargardzie. Dziś lepszy okazał się Gryf Wejherowo, który zwyciężył przy Ceglanej 3:2. Ważne wydarzenie miało miejsce w 82 minucie spotkania. Boisko opuścił znakomity bramkarz 41 letni Marek Ufnal, który większość swojej kariery spędził w Błękitnych.  Wszyscy zawodnicy Błękitnych zrobili szpaler i gromkimi brawami podziękowali za jego grę w Błękitnych oraz duży udział we wszystkich awansach i udziale w półfinale Pucharu Polski w 2015 roku.  

 

Błękitni Stargard 2-3 Gryf Wejherowo 

Patryk Skórecki 25 (k), Wojciech Fadecki 78 - Paweł Czychowski 11, Krzysztof Wicki 42 (k), Paweł Brzuzy 70 


Błękitni: 1. Marek Ufnal (82, 33. Marcel Skwirut) - 13. Karol Orłowski, 11. Patryk Burzyński, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski - 18. Wojciech Fadecki, 16. Gracjan Jaroch (46, 20. Michał Magnuski), 10. Patryk Skórecki, 26. Patryk Włóka (64, 9. Konrad Prawucki), 5. Bartłomiej Zdunek (56, 3. Bartosz Sitkowski) - 27. Mateusz Węsierski. 

Gryf: 1. Dawid Leleń - 7. Paweł Brzuzy, 19. Grzegorz Gulczyński, 5. Krzysztof Wicki, 11. Mateusz Goerke - 17. Mikołaj Gabor (86, 14. Fabian Kątny), 13. Maciej Koziara (73, 8. Paweł Wojowski), 4. Łukasz Nadolski, 10. Jacek Wicon, 9. Rafał Maciejewski - 21. Paweł Czychowski. 

żółte kartki: Burzyński - Czychowski. 

sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz).

Zastąpił go młody dobrze rokujący 18 letni bramkarz juniorów starszych Marcel Skwirut. Marek Ufnal postanowił, że dzisiejszy mecz był jego ostatnim na szczeblu centralnym w barwach Błękitnych. Być może Marek pozostanie w klubie wspierać szkolenie bramkarzy w grupach młodzieżowych oraz jako doświadczony bramkarz IV ligowych rezerw Błękitnych. 

W dzisiejszym meczu zwyciężył zespół bardziej zdeterminowany, waleczny i lepszy. Gry pokazał, że nie przypadkowo wiosną jest najmocniejszą drużyną ligi. Ozdobą spotkania była bramka Wojciecha Fadeckiego z 78 minuty spotkania. Najlepszy dziś na boisku Fadecki pięknym strzałem w okienko bramki zmniejszył rozmiary porażki. Porażka spowodowała kolejne rozgoryczenie i zawód kibiców Błękitnych oraz spadek na ostatnie bezpieczne miejsce w ligowej tabeli. Na całe szczęście sezon, który nie był dobry w wykonaniu Błękitnych dobiegł końca. W najbliższych dniach wyjaśni się sprawa w jakim składzie i z jaką kadrą będzie przygotowywany zespół do nowego sezonu. 

Z II ligi w tym sezonie spadły drużyny Legionovi Legionowo, Gwardii Koszalin, Wisły Puławy i MKS Kluczbork. Awans do Nice I ligi wywalczył GKS Jastrzębie, Warta Poznań i ŁKS Łódź. Baraż o awans zagra natomiast Garbarnia Kraków. 

, godz.

.

.

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

19.05.2019, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

PGE GKS BEŁCHATÓW

0

0

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Bartłomiej Zdunek

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting