27.05.2018

Historyczny awans rezerw do IV ligi !

Błękitni II Stargard na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek o mistrzostwo wojewódzkiej ligi okręgowej zapewnili sobie historyczny awans do IV ligi. Dziś przed własną publicznością po dramatycznym meczu pokonali walczącą o utrzymanie Arkonię Szczecin 5:4. W kadrze Błękitnych znalazło się aż 12 młodzieżowców w większości zawodników juniorów starszych. Młodzi zawodnicy Błękitnych wytrzymali presję, zdali wzorowo egzamin w sezonie 2017/2018 i w nagrodę w przyszłym sezonie zagrają o klasę wyżej w IV lidze. 

Błękitni II Stargard - Arkonia Szczecin 5:4

Bramki: Węsierski 28', 75', Zdunek 40', Jabłoński 61', Piskorz 72'

Błękitni II Stargard: Marek Ufnal, Mateusz Orlik - M, (Miłosz Krzysztofiak 75' - M), Marcin Konopski - M, Jarosław Piskorz, Bartosz Sitkowski -M, Karol Orłowski - M (Michał Barański 72' - M), Karol Jabłoński -M, Bartosz Babicki - M, Bartłomiej Zdunek, (Maciej Grzelak 77'), Robert Gajda, Mateusz Węsierski - M

Rezerwowi co nie zagrali: Marcel Skwirut - M, Łukasz Łaniec - M, Filip Grabowski - M

 

Wielkie brawa i gratulacje należą się trenerom Robertowi Gajdzie, Karolowi Purczyńskiemu i doświadczonemu Jankowi Szydłowskiemu. To oni zbudowali drużynę, która była w stanie wywalczyć awans. Błękitni wyprzedzili w tabeli mocne drużyny z naszego województwa jak Flota Świnoujście, Stal Szczecin czy Odra Chojna. Razem z Błękitnymi awans do IV ligi wywalczył z pierwszego miejsca Chemik Police. W dniu dzisiejszym Błękitni strzeli setną bramkę w tegorocznych rozgrywkach. Zdobył ją w 61 minucie Karol Jabłoński. Po 27 rozegranych kolejkach Błękitni mają na koncie strzelonych aż 102 bramki ! Część młodych zdolnych zawodników Błękitnych w przyszłym sezonie dołączy do kadry pierwszego zespołu i będzie miała szansę pokazać się na szczeblu ogólnopolskim. W nowym sezonie już w IV lidze rezerwy Błękitnych zmierzą się w derbach Stargardu z Kluczevią. GRATULACJE !!! 

, godz.

.

.

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

19.05.2019, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

PGE GKS BEŁCHATÓW

0

0

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Grzegorz Rogala

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting