09.05.2018

To się nie powinno zdarzyć

To co się stało dziś przy Ceglanej w Stargardzie nie miało prawa się zdarzyć. Po czterech zwycięstwach z rzędu i nadziei jaką dali zawodnicy kibicom na walkę o czołówkę ligi przyszły cztery porażki z rzędu. Dziś lepsza od Błękitnych okazała się przedostatnia w tabeli Legionovia Legionowa. Goście byli dziś drużyną zdecydowanie lepszą, która zasłużenie zwyciężyła aż 3:0. Na pomeczowej konferencji trener Krzysztof Kapuściński przeprosił kibiców Błękitnych za dzisiejszy mecz. Jak słusznie zauważył wygrała drużyna bardziej zdeterminowana.

Błękitni Stargard 0-3 Legionovia Legionowo

Michal Skwarczek 12 (k), Wojciech Szumilas 46, Przemysław Rybkiewicz 83

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 11. Patryk Burzyński, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski(84, 13. Karol Orłowski) - 17. Maciej Więcek (46, 9. Konrad Prawucki), 15. Damian Mosiejko, 6. Filip Karmański (66, 26. Patryk Włóka), 10. Patryk Skórecki (78, 5. Bartłomiej Zdunek), 18. Wojciech Fadecki - 16. Gracjan Jaroch.

Legionovia: 33. Bartosz Kowalczyk - 16. Mikołaj Grzelak, 24. Bartosz Waleńcik, 18. Klemen Nemanič, 22. Wojciech Kalinowski - 77. Mateusz Leleno, 28. Konrad Zaklika (90, 27. Konrad Trzmiel), 25. Michal Skwarczek, 11. Wojciech Szumilas (55, 4. Tomasz Wojcinowicz), 15. Gracjan Kuśmierek (60, 9. Eryk Więdłocha) - 8. Grzegorz Mazurek (81, 7. Przemysław Rybkiewicz).

żółte kartki: Mosiejko, Włóka, Skórecki, Fadecki, Jaroch - Skwarczek, Kalinowski, Nemanič, Rybkiewicz.

czerwona kartka: Michal Skwarczek (49. minuta, Legionovia, za drugą żółtą).

sędziował: Maciej Pelka (Piła).

widzów: 600

Mecz źle ułożył się dla Błękitnych. Już w 12 minucie bramkę dla Legionovii z rzutu karnego zdobył Michał Skwarczek. Błękitni próbowali wyrównać. Utrzymywali sie dłużej przy piłce, jednak nie stwarzali dobrych sytuacji bramkowych. Druga połowa rozpoczęła się jeszcze gorzej jak pierwsza. W 46 minucie po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu, bramkę głową na 2:0 zdobył Wojciech Szumilas. W 49 minucie czerwoną kartką ukarany został zawodnik gości, strzelec pierwszej bramki Skwarczek. Błękitni grając w przewadze całą drugą połowę zamiast zaatakować, grali bez pomysłu i odbijali się od mądrze grającej defensywy Legionovii. W całym meczu Błękitni oddali może 2-3 celne strzały na bramkę gości. Mimo gry w osłabieniu to Legionovia wyprowadziła kontrę w 83 minucie i podwyższyła prowadzenie na 3:0. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości. Błękitni dzisiejszą porażką bardzo skomplikowali sobie sytuację w ligowej tabeli. Mają tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i przed sobą ciężkie mecze. Już najbliższą niedzielę z ROW 1964 Rybnik, który dziś zwyciężył na wyjeździe Gryf Wejherowo 1:0, w przyszłą środę w Stargardzie z walczącym o awans ŁKS Łódź i w niedzielę 20 maja w Stargardzie derby z walczącą o utrzymanie Gwardią Koszalin.

Wszyscy kibice liczą, że Błękitni pokażą w tych meczach dobrą piłkę, walkę i zaangażowanie jaką widzieliśmy wcześniej w zwycięskich meczach.

18.11.2018, godz. 13:00