05.05.2018

Błękitni powalczyli w Katowicach

Niestety nie udało się naszym piłkarzom zdobyć choćby jednego punktu na trudnym terenie w Katowicach. Mocno osłabieni Błękitni po walce ulegli rewelacji rundy wiosennej Rozwojowi Katowice 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył strzałem głową w 43 minucie meczu Marcin Kowalski. Błękitni mogli ten mecz wygrać. Szczególnie w drugiej połowie były sytuacje bramkowe. Raz gospodarzy od utraty bramki uchronił słupek, raz poprzeczka, a kilka razy znakomicie w bramce zachował się Bartosz Golik bramkarz Rozwoju.

Rozwój Katowice 1-0 Błękitni Stargard

Marcin Kowalski 43'

Rozwój: 12. Bartosz Golik - 26. Przemysław Mońka, 14. Michał Szeliga, 3. Michał Czekaj, 6. Seweryn Gancarczyk, 7. Kamil Łączek - 8. Kacper Tabiś (69, 23. Bartosz Marchewka), 9. Tomasz Wróbel, 10. Michał Płonka (88, 25. Piotr Barwiński), 18. Marcin Kowalski (75, 11. Mateusz Wrzesień) - 20. Adam Żak (65, 27. Daniel Paszek).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 15. Damian Mosiejko, 24. Rafał Gutowski, 13. Karol Orłowski- 17. Maciej Więcek (78, 20. Michał Magnuski), 26. Patryk Włóka, 6. Filip Karmański (73, 27. Mateusz Węsierski), 10. Patryk Skórecki, 5. Bartłomiej Zdunek (54, 9. Konrad Prawucki) - 16. Gracjan Jaroch.

żółte kartki: Zdunek, Więcek, Węsierski.

sędziował: Marcin Kochanek (Opole).

Błękitni w Katowicach zagrali w mocno eksperymentalnym składzie. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrali Wojciech Fadecki, Maciej Liśkiewicz, Patryk Burzyński. Z powodu kontuzji nie zagrał Tomasz Pustelnik. Szansę od pierwszych minut dostał Bartłomiej Zdunek, który ostatnio mniej grał na boiskach drugoligowych. Na stoperze zagrali pomocnik Damian Mosiejko i lewy pomocnik Rafał Gutowski. W środku pomocy i po bokach obrony czterech młodzieżowców. W tak odmienionym składzie Błękitni postawili gospodarzom wysoko poprzeczkę. W pierwszej połowie gra z obu stron była bardzo chaotyczna. Rozwój strzelił przypadkową bramkę po niegroźnej sytuacji do szatni w 43 minucie meczu. W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga Błękitnych. W tej połowie Błękitni powinni strzelić choćby jedną bramkę. Był strzał w słupek, strzał w poprzeczkę, kilka strzałów minimalnie niecelnych. Dobrze w bramce Rozwoju spisywał się bramkarz, który znacznie przyczynił się do tego, że Rozwój nie stracił bramki. Mimo kilku znakomitych sytuacji bramkowych z Katowic wracamy bez punktów.

W najbliższą środę 9 maja o godzinie 17:00 Błękitni zagrają na własnym stadionie z Legionovią Legionowo.

26.05.2018, godz. 17:00