26.04.2018

Ważny mecz z Siarką

W sobotę 28 kwietnia o godzinie 15:00 Błękitni Stargard będą podejmować na własnym stadionie Siarkę Tarnobrzeg. Jest to bardzo ważny mecz w perspektywie pewnego utrzymania zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny. Obie drużyny mają także jeszcze spore szanse na włączenie się w walkę o awans do Nice I ligi. Obecnie Siarka z dorobkiem 38 punktów zajmuje 6 miejsce w tabeli i wyprzedza Błękitnych o jeden punkty, którzy są na miejscu 7.

W rundzie jesiennej w Tarnobrzegu Błękitni przegrali z Siarką 2:0. W ubiegłym sezonie w Stargardzie Błękitni zwyciężyli Siarkę 3:1. Bramki wówczas zdobyli Bartosz Flis i dwie Mateusz Czapłygin. Obu zawodników nie ma już w kadrze Błękitnych. W minioną środę w Tarnobrzegu Siarka rozgrywała zaległe spotkanie z Legionovią Legionowo, które zwyciężyła 2:0. Na listę strzelców wpisali się w tym meczu Dawid Kubowicz w 8 minucie meczu oraz Krzysztof Ropski w 76 minucie. Ropski jest najlepszym strzelcem Siarki w obecnym sezonie ma na swoim koncie sześć strzelonych bramek. Błękitni w meczu z Siarką zagrają ponownie osłabieni. Co prawda do kadry powróci pauzujący ostatnio za kartki Grzegorz Szymusik, ale w kadrze z powodu nadmiaru żółtych kartek zabraknie Damiana Mosiejki oraz Patryka Włóki.

Mecz tradycyjnie będzie bezpośrednio transmitowany przez telewizję klubową Błękitnych. Transmisja dostępna od godziny 14:50 pod linkiem https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2017-2018/161967-Blekitni-Stargard-Siarka-Tarnobrzeg-(2-liga-28-kolejka).htm

Arbitrem głównym meczu Błękitni – Siarka będzie Pan Łukasz Karski ze Słupska. W obecnym sezonie arbiter ten sędziował dwa mecze z udziałem Błękitnych. W Stargardzie bezbramkowo zremisowanym z Olimpią Elbląg oraz właśnie w Tarnobrzegu z Siarką przegranym przez Błękitnych 2:0

26.05.2018, godz. 17:00