20.04.2018

Stacja Kraków

Przed Błękitnymi bardzo daleki wyjazd. W najbliższą niedzielę 22 kwietnia zagramy mecz w Krakowie z Garbarnią. Błękitni z Krakowa mają miłe wspomnienia. W 2015 roku odprawili z kwitkiem w ćwierćfinale Pucharu Polski drużynę Cracovii Kraków. Grabarnia jest solidnym beniaminkiem ligi i zdobyć punkty na jej terenie będzie niezmiernie trudno. Szczególnie ostatnie mecze i wyniki naszego najbliższego rywala są bardzo dobre.

 

Grabarnia w kwietniowych meczach podobnie jak Błękitni dużo punktuje. Jako beniaminek jest już bardzo blisko utrzymania. Z dorobkiem 34 punktów zajmuje dobre 9 miejsce w ligowej tabeli. Do Błękitnych traci tylko trzy punkty. W minionych meczach Garbarnia zdobywała komplety punktów na wyjeździe z Siarką 1:0, a także na własnym stadionie z MKS Kluczbork 4:1 i Rozwojem Katowice 1:0. Tydzień temu w Wejherowie zremisowała 2:2 z mocnym wiosną Gryfem. Nasz zespół z dorobkiem 37 punktów zajmuje 6 miejsce i ma realne szanse na włączenie się w walkę o miejsca 1-3 dające awans do NICE I ligi lub miejsce 4 dające prawo gry w barażu. Błękitni mają za sobą cztery zwycięstwa z rzędu. Pokonali faworytów do awansu GKS 192 Jastrzębie, Radomiaka Radom i Olimpię Elbląg, a także zawsze mocną Wisłę Puławy.

W rundzie jesiennej w Stargardzie Błękitni po bramkach Grzegorza Szymusika i Mateusza Węsierskiego zwyciężyli z Garbarnią 2:0. W Krakowie niestety nie zagra Grzegorz Szymusik, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek, a występ Mateusza Węsierskiego stoi pod znakiem zapytania, gdyż cały czas zmaga się z kontuzją mięśnia czworogłowego.

Arbitrem głównym meczu Garbarnia-Błękitni będzie Damian Gawęcki z Kielc. W obecnym sezonie arbiter ten nie sędziował żadnego meczu z udziałem Błękitnych. W poprzednim sezonie sędziował mecz Warta Poznań - Błękitni Stargard, który zakończył się zwycięstwem Warty 2:1.

Na chwilę obecną nie mamy informacji czy będzie z tego meczu bezpośrednia relacja wideo. Relację tekstową tradycyjnie przeprowadzi portal lajfy.com Początek spotkania w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 15:00.

19.01.2019, godz. 12:00

BŁĘKITNI STARGARD

KOTWICA KOŁOBRZEG

Miejsce spotkania

STARGARD (sparing euroboisko)

Ostatnie spotkanie

12.01.2018, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

BAŁTYK KOSZALIN

4

0

Miejsce spotkania

STARGARD (sparing euroboisko)

NASI PIŁKARZE

Filip Karmański

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting