07.04.2018

Ważna wygrana w Puławach

Błękitni Stargard po zwycięstwie w minioną środę z liderem GKS 1964 Jastrzębie, tym razem pewnie zwyciężyli na wyjeździe Wisłę Puławy 3:1. Była to bardzo ważna wygrana, która cały czas daje nadzieje na włączenie się w walkę o czołową czwórkę i walkę o awans do Nice I ligi. Błękitni awansowali na 7 miejsce w ligowej tabeli i mają 8 punktów straty do czwartej Warty Poznań. Bramki w meczu z Wisłą strzelali dla Błękitnych Patryk Skórecki, Tomasz Pustelnik i Gracjan Jaroch.

Wisła Puławy 1-3 Błękitni Stargard

Niklas Zulciak 88 - Patryk Skórecki 23, Tomasz Pustelnik 36, Gracjan Jaroch 73

Wisła: Sebastian Madejski - Mateusz Pielach, Jakub Poznański, Bartosz Sulkowski - Tomasz Sedlewski, Arkadiusz Maksymiuk, Michał Kobiałka (46 Niklas Zulciak), Irakli Meschia (30 Jakub Smektała), Kacper Szymankiewicz (68 Krystian Żelisko), Piotr Zmorzyński - Alen Ploj (56 Sylwester Patejuk).

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Patryk Skórecki(79 Patryk Włóka), Damian Mosiejko, Filip Karmański, Michał Magnuski (60 Maciej Więcek), Wojciech Fadecki (76 Bartłomiej Zdunek) - Gracjan Jaroch.

żółte kartki: Maksymiuk, Zulciak - Karmański, Mosiejko.

sędziował: Jacek Lis (Katowice).

Błękitni pokonali Wisłę bardzo pewnie będąc w całym meczu zdecydowanie lepszą drużyną. Nasz zespół walczył przez pełne 90 minut i już do przerwy prowadził 2:0. Pierwszą bramkę w 23 minucie po błędzie defensywy Wisły strzelił Patryk Skórecki. Drugi gol padł w 36 minucie po strzale Tomasza Pustelnika i rykoszecie jednego zawodników gospodarzy. W drugiej połowie Błękitni jeszcze mocniej przycisnęli. Odzwierciedleniem przewagi Błękitnych był pierwszy gol w barwach biało-niebieskich młodzieżowca wypożyczonego z Pogoni Szczecin Gracjana Jarocha strzelony w 73 minucie. Błękitni do końca meczu kontrolowali przebieg gry. W 88 minucie gospodarze strzelili honorowego gola. Ładnym strzałem z woleja z ponad 20 metrów popisał się Niklas Zulciak.

Przed Błękitnymi maratonu ciąg dalszy. Już w najbliższą środę 11 kwietnia zagramy w Elblągu zaległy mecz z miejscową  z Olimpią. W Stargardzie Błękitnych zobaczymy 16 kwietnia w poniedziałek. O godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Ceglanej zmierzymy się z Radomiakiem Radom.

18.08.2018, godz. 16:00