04.04.2018

Lider pokonany w Stargardzie

Błękitni Stargard po bardzo dobrym spotkaniu pokonali 1:0 lidera rozgrywek GKS 1962 Jastrzębie. Przerwali tym samym znakomitą serię jastrzębian dziesięciu zwycięstw z rzędu. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 59 minucie spotkania Michał Magnuski. Błękitni w dzisiejszym meczu zagrali wzorowo. Stworzyli kilka dobrych sytuacji bramkowych. Z przebiegu meczu byli drużyną lepszą, której bardziej zależało na zwycięstwie.

Błękitni Stargard 1-0 GKS 1962 Jastrzębie

Michał Magnuski 59 '

Błękitni Stargard: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Maciej Więcek, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Michał Magnuski (81 Patryk Włóka), Wojciech Fadecki (86 Bartłomiej Zdunek) - Gracjan Jaroch (90 Mateusz Węsierski).

GKS 1962: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Kacper Czajkowski (75 Tomasz Dzida) - Bartosz Semeniuk (48 Daniel Szczepan), Krzysztof Gancarczyk (70 Damian Zajączkowski), Bartosz Jaroszek, Kamil Jadach (31 Dominik Szczęch), Farid Ali - Ville Salmikivi.

żółte kartki: Fadecki, Zdunek - Jaroszek.

sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

żółtą kartką został także ukarany rezerwowy zawodnik gości - Bartosz Szelong.

widzów: 600

Na słowa uznania zasługuje cała drużyna. Błękitni zagrali przeciwko liderowi mocno osłabioni. Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Maciej Liśkiewicz, Grzegorz Rogala, Konrad Prawucki. Nie w pełni gotowi są także Piotr Wojtasiak, Mateusz Węsierski i Radosław Wiśniewski. Za żółte kartki musiał pauzować młodzieżowiec Filip Karmański. Mimo tak osłabionej kadry zmiennicy stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że można na nich liczyć w trudnych chwilach. Na pochwały zasługuje cały zespół. W defensywie Błękitni zagrali perfekcyjnie, mądrze i agresywnie w pomocy i skutecznie w ataku.

Jedyną bramkę w meczu w 59 minucie po akcji lewą stroną boiska i dośrodkowaniu Wojciecha Fadeckiego strzelił nie pilnowany w polu karnym Michał Magnuski. Błękitni mogli ten mecz wygrać znacznie wyżej. Dobrze w bramce gości spisywał się bramkarz Grzegorz Drazik. Raz gości od utraty bramki uratował słupek.

Błękitni już w najbliższą sobotę 7 kwietnia o godzinie 16:00 zagrają na wyjeździe z Wisłą Puławy. W przyszłą środę 11 kwietnia o godzinie 17:00 zagrają zaległy mecz w Elblągu z miejscową Olimpią. Do Stargardu nasz zespół powróci 16 kwietnia w poniedziałek, gdzie przy Ceglanej zmierzy się z wiceliderem rozgrywek Radomiakiem Radom.