31.03.2018

Świąteczna porażka

Niestety w pierwszym meczu 2018 roku przed własną publicznością Błękitni Stargard przegrali z Wartą Poznań 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów goście zdobyli w 88 minucie meczu. Mecz w pierwszej połowie toczył się pod dyktando Błękitnych. W drugiej połowie minimalną przewagę miała Warta. Gdy wydawało sie, że mecz zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów antybohaterem spotkania okazał się sędzia główny Konrad Aluszyk, który puścił akcję gości z której padła bramka podczas gdy nasz zawodnik Damian Mosiejko leżał kontuzjowany na murawie. W tej sytuacji także zespół Warty nie zachował się fair play.

Błękitni Stargard 0-1 Warta Poznań

Michał Przybyła 88'

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 11. Patryk Burzyński, 7. Maciej Liśkiewicz (52, 19. Tomasz Pustelnik), 21. Grzegorz Rogala (84, 20. Michał Magnuski) - 17. Maciej Więcek, 15. Damian Mosiejko, 6. Filip Karmański(62, 26. Patryk Włóka), 18. Wojciech Fadecki, 24. Rafał Gutowski - 16. Gracjan Jaroch.

Warta: 1. Adrian Lis - 15. Wiktor Patrzykąt, 2. Tomasz Dejewski, 4. Wojciech Onsorge, 14. Radosław Jasiński (46, 18. Przemysław Kita) - 16. Krystian Sanocki (66, 9. Michał Przybyła), 27. Filip Brzostowski (78, 7. Michał Grobelny), 17. Artur Marciniak, 28. Robert Janicki, 3. Jakub Kiełb - 11. Paweł Piceluk (90, 8. Karol Żmijewski).

żółte kartki: Karmański, Mosiejko, Pustelnik - Onsorge, Patrzykąt.

sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).

widzów: 700

Mecz dobrze układał się dla Błękitnych. Przez większą część pierwszej połowy to nasz zespół prowadził grę i rozgrywał piłkę na połowie przeciwnika. Swoich szans szukali aktywni w tej części spotkania Jaroch, Rogala i Fadecki. Warta także miała swoją okazję. Raz w sytuacji sam na sam po strzale zawodnika Warty piłkę instynktownie zablokował Mariusz Rzepecki. Kilka razy w tej części spotkania kiedy Błękitni wychodzili z kontrą arbiter główny przerywał akcje, gdyż na murawie leżał jeden z zawodników Warty. Druga część meczu to lekka przewaga w polu drużyny Warty. Na początku drugiej połowy podczas gdy nasz zawodnik leżał kontuzjowany sędzia pozwolił grać, a zawodnik Warty trafił w poprzeczkę. W kolejnych akcjach Błękitni mogli pokusić się o wypracowanie korzystnej akcji. Kilkukrotnie podczas wyprowadzania piłki przez nasz zespół ponownie do akcji wkraczał arbiter główny, który przerywał grę z powodu leżącego na murawie zawodnika gości. Najlepszą okazję Błękitni mieli w 80 minucie meczu. Gracjan Jaroch w sytuacji sam na sam minimalnie przestrzelił nad poprzeczką.  Niestety to co arbiter zabrał Błękitnym w 88 minucie oddał Warcie. Po rzucie rożnym bitym przez Wojciecha Fadeckiego w polu karnym Warty poturbowany został Damian Mosiejko. Podczas gdy nasz zawodnik leżał w polu karnym Warty i zwijał się z bólu, goście wyprowadzili zabójczą kontrę. Do piłki powinien wyjść szybciej nasz bramkarz jednak w pewnym momencie zawahał się licząc na gwizdek arbitra.  Sędzia nie przerwał w tym przypadku akcji i w dość kontrowersyjnych okolicznościach pozwolił Warcie na sytuacje bramkową, którą wykorzystał Michał Przybyła. Porażka popsuła naszym zawodnikom święta. Mimo tego już od świątecznego poniedziałku cała drużyna Błękitnych rozpocznie przygotowania do kolejnego meczu.

W najbliższą środę 4 kwietnia o godzinie 17:00 Błękitni także w Stargardzie będą podejmować lidera rozgrywek GKS 1964 Jastrzębie. Będzie to zaległe spotkanie 20 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi, które zostało przełożone z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne.

27.10.2018, godz. 13:00