11.03.2018

Tradycyjny podział punktów ze Zniczem

Błękitni Stargard w pierwszym ligowym meczu w 2018 roku podzielili się punktami ze Zniczem Pruszków. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 1:1. Obie bramki padły w drugiej połowie meczu. Dla Znicza w 66 minucie gola zdobył Paweł Tarnowski. Błękitni wyrównali po strzale Patryka Skóreckiego z 87 minuty. Błękitni ze Zniczem tradycyjnie już dzielą się punktami. W Stargardzie w rundzie jesiennej także był remis 1:1.

Znicz Pruszków 1-1 Błękitni Stargard

Paweł Tarnowski 66 - Patryk Skórecki 87

Znicz: Dominik Kalinowski - Mateusz Długołęcki (15 Maciej Pieczyński), Piotr Klepczarek, Przemysław Dwórzyński - Paweł Tarnowski, Adrian Małachowski, Marcin Smoliński, Mateusz Stryjewski (63 Karol Podliński), Marcin Wasielewski - Patryk Kubicki, Patryk Czarnowski.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Maciej Liśkiewicz, Grzegorz Rogala - Maciej Więcek(72 Patryk Włóka), Filip Karmański (64 Konrad Prawucki), Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Rafał Gutowski - Gracjan Jaroch.

żółta kartka: Skórecki.

czerwona kartka: Patryk Kubicki (76. minuta, Znicz, za kopnięcie przeciwnika).

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

Błękitni mogli ten mecz wygrać. Znakomite okazje bramkowe mieli Maciej Liśkiewicz czy Gracjan Jaroch. Raz piłka po strzale Liśkiewicza wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką.  Bardzo dobre zawody w bramce Znicza rozgrywał bramkarz Dominik Kalinowski, który kilkukrotnie uchronił gospodarzy od utraty bramek, instynktownie broniąc groźne strzały zawodników Błękitnych. Ostatecznie z podziału punktów na wyjeździe należy być zadowolonym. Błękitni mogli ten mecz przegrać, ale również przy odrobinie szczęścia mogli go także wygrać.

Już w najbliższą sobotę 17 marca w Stargardzie odbędzie inauguracja rozgrywek ligowych przy Ceglanej. Do Stargardu zawita były Mistrz Polski z lat 1958 i 1998, a także zdobywca Pucharu Polski i finalista tego pucharu z lat 1957 i 1994 ŁKS Łódź. Łodzianie w minionej kolejce bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Gryfem Wejherowo. ŁKS jest beniaminkiem rozgrywek drugoligowych. Drużyna odbudowująca swoją pozycję na futbolowej mapie Polski pewnie zmierza do Nice I ligi. Obecnie z dorobkiem 39 punktów zajmuje 2 miejsce w ligowej tabeli. Początek spotkania Błękitni Stargard - ŁKS Łódź w najbliższa sobotę 17 marca o godzinie 13:00.

26.05.2018, godz. 17:00