20.02.2018

Ciężka praca „Błękitnej” młodzieży

Wielkimi krokami zbliżają się rozgrywki rundy wiosennej o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego w różnych kategoriach wiekowych. Nasze drużyny z Akadami Piłkarskiej Błękitni od kilku miesięcy ciężko pracują na treningach w halach sportowych oraz uczestniczą w wielu turniejach piłkarskich na terenie całej Polski. 

Wszystkie grupy od najmłodszej z rocznika 2011 do juniorów starszych uczestniczyły już w kilkudziesięciu turniejach halowych, a także rozegrały kilkanaście spotkań sparingowych na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Niektórzy zawodnicy Błękitnych zdobywają nagrody w postaci najlepszego strzelca, bramkarza czy zawodnika turnieju. Poszczególne grupy wygrywają wiele turniejów przywożąc do klubu okazałe puchary. 

Bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu czyli zespół juniora starszego prowadzony przez trenera Karola Purczyńskiego przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął 16 stycznia. Wcześniej w dniach 16-17 grudnia uczestniczył w ogólnopolskim turnieju w Kobierzycach pod Wrocławiem, gdzie rozegrał szereg wartościowych meczy z takimi drużynami jak GKS Katowice, Górnik Polkowice czy Śląsk Wrocław, gdzie zajął ostatecznie wysokie trzecie miejsce w turnieju. Ponadto drużyna rozegrała już trzy spotkania sparingowe wszystkie zwyciężając. Trzech zawodników juniorów starszych na stałe zostało włączonych do kadry pierwszego drugoligowego zespołu. Są nimi Bartosz Sitkowski, Tomasz Antczak i Patryk Włóka. Kolejni najlepsi juniorzy dostaną szansę treningów z pierwszą drużyną w rundzie wiosennej. Dzięki temu do kadry juniora starszego włączono najzdolniejszych zawodników juniorów młodszych z rocznika 2002, a są nimi  Paweł Pelikan obrońca, Jakub Sawczak pomocnik, Tomasz Purczyński pomocnik i Patryk Wróblewski napastnik. 

 

Młodym wychowankom Błękitnych gratulujemy sukcesów i życzymy samych zwycięstw w rundzie jesiennej. 

19.01.2019, godz. 12:00

BŁĘKITNI STARGARD

KOTWICA KOŁOBRZEG

Miejsce spotkania

STARGARD (sparing euroboisko)

Ostatnie spotkanie

12.01.2018, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

BAŁTYK KOSZALIN

4

0

Miejsce spotkania

STARGARD (sparing euroboisko)

NASI PIŁKARZE

Patryk Brzozowski

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting