11.01.2018

Porażka z Pogonią

Ekstraklasowa Pogoń Szczecin okazała się lepsza od Błękitnych Stargard w spotkaniu sparingowym rozegranym w środę 10 stycznia na boisku w Szczecinie przy ul. Pomarańczowej. Po bramkach Adama Frączczaka w 42 minucie, Cornela Râpă w 47 minucie oraz Spasa Delew w 62 minucie Pogoń zwyciężyła 3:0. Błękitni mieli swoje okazje bramkowe w tym meczu. Przez większość część meczu spotkanie było wyrównane, a bramki Pogoń zdobywała po indywidualnych błędach naszych zawodników. Błękitni mimo dobrze wyglądającej gry tradycyjnie mają duże problemy ze strzelaniem bramek. Jest to chyba obecnie największy problem sztabu szkoleniowego biało-niebieskich.

Pogoń Szczecin 3-0 Błękitni Stargard

Adam Frączczak 42, Cornel Râpă 47, Spas Delew 62

Pogoń Szczecin: 26. Jakub Bursztyn (46, 53. Łukasz Budziłek) - 24. David Niepsuj (46, 2. Cornel Râpă), 40. Sebastian Walukiewicz (46, 21. Sebastian Rudol), 23. Jarosław Fojut (46, 25. Lasza Dwali), 77. Ricardo Nunes (46, 15. Hubert Matynia) - 8. Dawid Błanik (46, 11. Spas Delew), 6. Rafał Murawski (46, 20. Tomasz Hołota), 4. Jakub Piotrowski (46, 10. Dawid Kort), 55. Sebastian Kowalczyk (46, 29. Marcin Listkowski), 9. Adam Frączczak (46, 58. Jakub Paprzycki; 71, 28. Rafał Maćkowski) - 18. Adam Buksa (46, 59. Adrian Benedyczak; 74, 54. Maciej Żurawski).

Błękitni Stargard: 57. Mariusz Rzepecki (46, 1. Marek Ufnal) - 16. Konrad Korczyński, 19. Tomasz Pustelnik (58, 2. Marcin Banaszak), 7. Maciej Liśkiewicz, 21. Grzegorz Rogala (58, 4. Hubert Kotus) - 18. Wojciech Fadecki (71, 8. Tomasz Antczak), 15. Damian Mosiejko, 11. Patryk Burzyński (50, 20. Michał Magnuski), 10. Patryk Skórecki (58, 23. Radosław Wiśniewski), 24. Rafał Gutowski (46, 17. Maciej Więcek) - 26. Patryk Włóka (46, 6. Filip Karmański).

żółta kartka: Kowalczyk.

W najbliższą sobotę 13 stycznia o godzinie 13:00 na euroboisku przy ul. Ceglanej w Stargardzie Błękitni zagrają kolejny sparing. Przeciwnikiem będzie czwartoligowa Vinetą Wolin, czyli drużyna  teoretycznie mniej wymagająca od niemieckiej Hansy Rostock i Pogoni Szczecin.

18.08.2018, godz. 16:00