07.01.2018

Dobra lekcja Błękitnych

Błękitnych Stargard zmierzyli się w pierwszym tegorocznym sparingu z mocnym rywalem, niemiecką Hansą Rostock. Spotkanie w Rostocku na żywo oglądało ponad  tysiąc osób. Na trybunach pojawiło sie także kilkunastu kibiców Błękitnych. Hansa, która jest na innym etapie przygotowań od Błękitnych i rozpoczyna walkę o ligowe punkty za dwa tygodnie okazała się lepsza i zwyciężyła 4:0. Do przerwy po bramce Selçuka Alibaz w 43 minucie było 1:0. W drugiej połowie w 61 minucie wynik podwyższył  Joshua Nadeau. Brak koncentracji w ostatnich minutach spotkania spowodował, że Błękitni w 88 i 90 minucie stracili jeszcze dwie bramki, a zdobyli je Pascal Breier i Marcel Hilßner.

FC Hansa Rostock 4-0 Błękitni Stargard

bramki: Selçuk Alibaz 43, Joshua Nadeau 61, Pascal Breier 88, Marcel Hilßner 90

FC Hansa Rostock: 1. Kai Eisele - 27. Vladimir Ranković, 5. Oliver Hüsing (46, 4. Tommy Grupe), 2. Joshua Nadeau, 6. Fabian Holthaus (46, 20. Lukas Scherff) - 13. Selçuk Alibaz (46, 33. Marcel Hilßner), 10. Amaury Bischoff (46, 19. Brian Henning), 24. Stefan Wannenwetsch (46, 14. Mike Owusu), 22. Christopher Quiring (46, 15. Harry Föll) - 39. Pascal Breier, 23. Soufian Benyamina (46, 9. Mounir Bouziane).

Błękitni Stargard: 1. Marek Ufnal (46, 57. Mariusz Rzepecki) - 6. Filip Karmański (46, 26.Patryk Włóka), 7. Maciej Liśkiewicz (46, 2. Marcin Banaszak), 10. Patryk Skórecki (45, 20. Michał Magnuski) 11. Patryk Burzyński, 15. Damian Mosiejko (46, 19.Tomasz Pustelnik, 60, 3. Karol Jabłoński) , 18. Wojciech Fadecki (46, 17. Maciej Więcek) 21. Grzegorz Rogala (46, 4. Hubert Kotus) 24. Rafał Gutowski (60, 8. Tomasz Antczak) 25. Grzegorz Szymusik (46, 16. Konrad Korczyński), 27. Mateusz Węsierski (46, 23. Radosław Wiśniewski).

sędziował: Florian Lechner.

Dobrze przygotowani fizycznie gospodarze grali bardzo agresywnie i siłowo na całym boisku praktycznie przez pełne 90 minut. Błękitni starali sie konstruować akcję od tyłu i nastawili się na grę z kontrataku. Mecz z tak dobrym rywalem z pewnością był dobrym materiałem treningowym dla sztabu szkoleniowego przed dalszym etapem przygotowań do rundy wiosennej. W Błękitnych testowani dziś byli dwaj zawodnicy Marcin Banaszak z Lecha Poznań oraz Konrad Korczyński ostatnio zawodnik Stali Stalowa Wola. Szansę pokazania się otrzymali także młodzieżowcy Błękitnych z juniorów starszych Tomasz Antczak, Patryk Włóka i Karol Jabłoński. Z powodu choroby nie zagrali Piotr Wojtasiak, Sebastian Inczewski, Bartłomiej Zdunek, Karol Orłowski i Bartosz Łysoń.

Błękitni w kolejnym meczu sparingowym zmierzą się z ekstraklasową Pogonią Szczecin. Mecz odbędzie się w najbliższą środę 10 stycznia o godzinie 14:30 na boisku przy ul. Pomarańczowej w Szczecinie.

27.10.2018, godz. 13:00