25.11.2017

Zasłużone zwycięstwo Błękitnych

Błękitni Stargard pewnie zwyciężyli na stadionie w Rzeszowie Stal Stalową Wolę 2:0. Bramki w pierwszej połowie mieczu zdobyli młodzieżowiec Filip Karmański oraz Maciej Więcek. Błękitni przez cały mecz dyktowali warunki gry i zasłużenie zwyciężyli. W pierwszej połowie meczu osiągnęli bardzo dużą przewagę w środku pola czego odzwierciedleniem było,  aż 17 rzutów rożnych dla naszej drużyny ! Pod koniec meczu na boisko wszedł osiemnastoletni młodzieżowiec, zawodnik juniorów starszych Tomasz Antczak, który zaliczył debiut w drugiej lidze.

Stal Stalowa Wola 0-2 Błękitni Stargard

Filip Karmański 31, Maciej Więcek 32

Stal: 12. Mikołaj Brylewski - 2. Adam Waszkiewicz, 19. Szymon Jarosz, 3. Sebastian Zalepa, 16. Bartosz Sobotka - 23. Adrian Dziubiński, 13. Przemysław Stelmach (73, 18. Mateusz Bukowiec), 8. Bruno Żołądź, 11. Mateusz Stąporski - 5. Sebastian Łętocha (60, 14. Kamil Jonkisz), 9. Adrian Gębalski (66, 15. Mateusz Wójcik).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 6. Filip Karmański, 11. Patryk Burzyński, 7. Maciej Liśkiewicz, 4. Hubert Kotus - 17. Maciej Więcek, 14. Piotr Wojtasiak (76, 20. Michał Magnuski), 15. Damian Mosiejko, 10. Patryk Skórecki, 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski (90, 8. Tomasz Antczak).

żółte kartki: Mosiejko, Fadecki.

sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).

Wyjazd do Rzeszowa na mecz ze Stalą Stalowa Wola był najdłuższym w całych rozgrywkach ligowych. Błękitni mimo wczorajszej wielogodzinnej podróży autokarem, wyszli dziś na boisko jak po swoje. Zdecydowanie od samego początku meczu narzucili gospodarzom swój styl gry. Co chwilę pod bramką Stali było zagrożenie. W 31 minucie po jednym z wielu rzutów rożnych najlepiej w polu karnym zachował się Filip Karmański. Stojąc nie kryty w polu karny dopadł do odbitej od słupka piłki i strzelił pierwszego gola. Zaledwie minutę później po fatalnym błędzie obrońców Stali było już 2:0, a strzelcem bramki był Maciej Więcek. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Stali znalazł się Mateusz Węsierski, który niestety przegrał pojedynek z Mikołajem Brylewskim. W drugiej połowie mądrze grający zespół Błękitnych nie pozwolił Stali na zbyt wiele. Przy odrobinie szczęścia to Błękitni powinni strzelić kolejne bramki. Znakomite sytuacje mieli Węsierski, Fadecki, Skórecki czy Więcek. Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że Błękitni zagrali dziś bez kilku podstawowych zawodników. Z powodu kontuzji do Stalowej Woli nie pojechali Szymusik, Gutowski, Rogala oraz Wiśniewski.

W dniu dzisiejszym cała drużyna zasłużyła na wielkie brawa. Błękitni w ostatnich czterech meczach zdobyli dziewięć punktów z czego aż sześć na boiskach rywali. Rok 2017 kończą z 24 punktami w środkowej części tabeli. Przed drużyną trenera Krzysztofa Kapuścińskiego okres roztrenowania, krótka przerwa świąteczna i powrót do treningów na początku stycznia, a następnie okres przygotowań i szereg spotkań sparingowych przed rundą wiosenną. Szczegółowy grafik przygotowań oraz meczy kontrolnych przedstawimy Państwu wkrótce.

07.01.2018, godz. 13:30