19.11.2017

Déjà vu z Kołobrzegu

Niesamowity i bardzo dramatyczny przebieg miało dzisiejsze spotkanie Błękitnych z PGE GKS Bełchatów. Mecz przywrócił kibicom wspomnienia z 2014 roku kiedy to Błękitni prowadzili w Kołobrzegu do przerwy z Kotwicą 3:0, by ostatecznie przegrać 4:3. Dziś było podobnie jak w tamtym meczu. Po bardzo dobrej pierwszej połowie Błękitni prowadzili po bramkach Węsierskiego i Skóreckiego 2:0. Gdy wydawało się, że nasza drużyna ma wszystko pod kontrolą stało się coś co nie miało prawa się stać. W przeciągu 6 minut początku drugiej połowy Błękitni stracili wszystko co wypracowali w pierwszej.

PGE GKS Bełchatów 3-2 Błękitni Stargard

Piotr Giel 48, Bartłomiej Bartosiak 50, Łukasz Pietroń 52 (k) - Mateusz Węsierski 28, Patryk Skórecki 40

Bełchatów: 12. Arkadiusz Moczadło - 19. Łukasz Pietroń, 4. Mikołaj Bociek, 25. Michał Bierzało, 26. Kamil Szubertowski - 7. Bartłomiej Bartosiak(72, 11. Michał Ciarkowski), 20. Patryk Rachwał, 21. Marcin Garuch, 10. Dawid Flaszka, 8. Robert Chwastek - 9. Piotr Giel (86, 6. Émile Thiakane).

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik (57, 6. Filip Karmański), 19. Tomasz Pustelnik, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski - 17. Maciej Więcek (75, 20. Michał Magnuski), 14. Piotr Wojtasiak, 15. Damian Mosiejko, 10. Patryk Skórecki, 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski.

żółte kartki: Bociek, Bierzało, Rachwał, Szubertowski - Węsierski, Gutowski, Szymusik, Karmański.

sędziował: Sebastian Załęski (Ostrołęka).

widzów: 920.

Na początku drugiej  połowy zabrakło naszym piłkarzom koncentracji i konsekwentnej gry tak jak w pierwszej połowie. Najpierw w 48 minucie na 2:1 bramkę dla gospodarzy strzelił Giel, w 50 na 2:2 wyrównał Bartosiak, a dwie minuty później w 52 minucie z rzutu karnego na 3:2 bramkę strzelił Pietroń. Jak się później okazało była to zwycięska bramka dla gospodarzy w tym meczu. Błękitni mogli jeszcze zmienić wynik i strzelić bramki. Walczyli do samego końca, stwarzali sobie dobre sytuacje. Wygrana w Bełchatowie była w zasięgu naszej drużyny. Z przebiegu gry, zaangażowania, walki i nieustępliwości Błękitni zasłużyli w tym meczu choćby na remis.

Juz za tydzień Błękitni zagrają ostatni mecz w 2017 rok. W drugiej kolejce rundy rewanżowej ponownie na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola. Mecz z powodu remontu stadionu w Stalowej Woli zostanie rozegrany w sobotę 25 listopada o godzinie 13:00 w Rzeszowie. Będzie to najdalszy wyjazd Błękitnych w sezonie.

07.01.2018, godz. 13:30