12.11.2017

Znakomite zakończenie rundy jesiennej

Błękitni Stargard w bardzo dobrym stylu, pewnie pokonali w ostatniej kolejce rundy jesiennej na wyjeździe Gryf Wejherowo 3:0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu. Na listę strzelców wpisali się w 53 minucie meczu młodzieżowiec Mateusz Węsierski oraz wychowankowie Błękitnych w 62 minucie meczu Maciej Więcek oraz w 69 minucie meczu Grzegorz Szymusik, który jest także młodzieżowcem.

Gryf Wejherowo 0-3 Błękitni Stargard

Mateusz Węsierski 53, Maciej Więcek 62, Grzegorz Szymusik 69

Gryf: 1. Dawid Leleń - 16. Radosław Regliński, 4. Łukasz Nadolski, 5. Jakub Ptak, 11. Mateusz Goerke - 17. Mikołaj Gabor, 9. Krzysztof Wicki, 10. Jacek Wicon (77, 6. Kacper Małolepszy), 8. Michał Trąbka, 14. Rafał Maciejewski (74, 19. Maciej Koszałka) - 20. Hieronim Gierszewski.

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 19. Tomasz Pustelnik, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski- 17. Maciej Więcek (79, 23. Radosław Wiśniewski), 14. Piotr Wojtasiak (73, 6. Filip Karmański), 15. Damian Mosiejko, 10. Patryk Skórecki, 18. Wojciech Fadecki (90, 13. Karol Orłowski) - 27. Mateusz Węsierski (85, 20. Michał Magnuski).

żółte kartki: Leleń - Węsierski, Liśkiewicz, Szymusik.

sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok).

Błękitni w tym meczu zdecydowanie przeważali. Stworzyli sobie wiele sytuacji bramkowych, grali kombinacyjnie wieloma podaniami i zdominowali całkowicie gospodarzy.  Wygrana w Wejherowie była drugą z rzędu podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego. Błękitni mają na swoim koncie 21 punktów i awansowali w ligowej tabeli na 10 miejsce, mając tylko 5 punktów straty do piątej Olimpii Elbląg. Przed Błękitnymi w tym roku jeszcze dwie szanse na poprawę dorobku punktowego. Już za tydzień pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Błękitni zagrają na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. W sierpniu przed własną publicznością po bramkach Węsierskiego i Szymusika, Błękitni zwyciężyli GKS 2:1. Natomiast za dwa tygodnie naszą drużynę czeka najdalszy wyjazd w tegorocznych rozgrywkach. W ostatnim tegorocznym meczu Błękitni Stargard zagrają ze Stalą Stalowa Wola. Mecz z uwagi na przebudowę stadionu w Stalowej Woli odbędzie się w Rzeszowie, który od Stargardu dzieli, aż 807 kilometrów.

25.11.2017, godz. 13:00