09.11.2017

Powalczyć o drugie z rzędu zwycięstwo

Błękitni Stargard w niedzielę 12 listopada o godzinie 13:00 zagrają w Wejherowie z Gryfem. Będzie to ostatnie spotkanie rundy jesiennej w II lidze. Mecz zarówno dla Błękitnych jak i Gryfa toczyć się będzie o tak zwane sześć punktów. Gry obecnie zamyka ligową tabelę i będzie chciał wygrać, aby wydostać z dolnych rejonów tabeli. Błękitni również, aby myśleć o spokojnej przerwie zimowej nie mogą tego meczu przegrać. Zapowiada się więc bardzo ciekawe i interesujące spotkanie.

Błękitni po zeszłotygodniowej wygranej 1:0 z MKS Kluczbork i przełamaniu serii gier bez zwycięstwa będą chcieli podtrzymać teraz zwycięską passę. Boisko w Wejherowie jest jednak trudnym terenem. Od zawsze Błękitnym grało się tam ciężko. Nie oznacza to, że w niedzielnym meczu nie będzie walki i pełnej mobilizacji. Przeciwnik z pewnością postawi wysoko poprzeczkę.  Gryf od pięciu spotkań nie wygrał meczu i z Błękitnymi będzie szukał sposobu na przełamanie. Podopieczni trenera Krzysztofa Kapuścińskiego muszą zagrać więc na pełnych obrotach, skoncentrowani przez 90 minut aby wywieźć korzystny wynik z Wejherowa. Na korzyść naszej drużyny przemawia fakt, że w zespole gospodarzy nie zagra kilku podstawowych zawodników, którzy muszą pauzować za kartki, a także to, że Gryf w rundzie jesiennej nie wygrał żadnego spotkania przed własną publicznością. W Błękitnych wszyscy zawodnicy są gotowi do gry i nikt nie pauzuje za kartki. Jednak nasza drużyna na wyjazdach nie spisuje się w tej rundzie najlepiej. Jak dotychczas na siedem ligowych wyjazdowych spotkań Błękitni tylko raz zwyciężyli, raz zremisowali i aż pięć razy musieli uznać wyższość gospodarzy.

Niedzielne spotkanie Gryf-Błękitni jako arbiter główny będzie sędziował Pan Łukasz Kuźma z Białegostoku. Arbiter ten w obecnym sezonie sędziował mecz w 5 kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi  ŁKS Łódź - Błękitni Stargard. Wówczas po dobrych zawodach Błękitni przegrali 2:1.

25.11.2017, godz. 13:00