09.11.2017

Juniorzy umacniają się na pozycji lidera

Juniorzy starsi Błękitnych Stargard rozgrywali w środę zaległe spotkanie ligowe z FASE Szczecin. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Błękitnych 3:0. Spotkanie obfitowało w dużo dobrych akcji i sytuacji bramkowych oraz toczyło się w szybkim tempie. Błękitni umocnili się na pozycji lidera w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych.

Błękitni Stargard – FASE Szczecin 3:0

Skład Błękitnych: Skwirut – Łysoń, Konopski, Orlik, Sitkowski –Jaskólski, Babicki, Nowak, Sobina – Łaniec, Antczak oraz Sobczyk, Piesiak, Witkowski, Kacprzyk, Cieślak i Gołębiowski

Bramka na 1:0 padła w 14 minucie po stałym fragmencie gry wykonywanym przez Bartka Sitkowskiego, kiedy to w polu karnym Łukasz Łaniec zachował się jak rasowy snajper i zdobył prowadzenie dla Błękitnych. W 22 minucie groźnym strzałem z dystansu popisał się Bartek Babicki,

do odbitej piłki przez bramkarza dopadł Tomek Antczak i trafił do bramki, niestety sędziowie zasygnalizowali w tej sytuacji pozycję spaloną naszego zawodnika. W 36 minucie kolejną

świetną akcję prawym skrzydłem zainicjował Bartek Łysoń, a jego dośrodkowanie celnym strzałem wykończył Tomek Antczak i było już 2:0. Po wznowieniu gry w drugiej połowie nasz zespół nieco zmienił organizację gry, ale nie zmieniło to liczby dobrych akcji. W 56 minucie trzecią bramkę dla

Błękitnych, a drugą swoją w tym meczu zdobył Łukasz Łaniec po podaniu Bartka Jaskólskiego. Młodzi Błękitni mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale wynik nie uległ już zmianie.

FASE stwarzało zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry, jednak większość dośrodkowań padało łupem naszego bramkarza Marcela Skwiruta. Na duże brawa zasługuje również bardzo dobrze grająca defensywa, którą dowodzili Marcin Konopski z Mateuszem Orlikiem.

Zespół juniorów starszych umocnił się na pozycji lidera w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych i pewnie zmierza do baraży o Centralną Ligę Juniorów. Obecnie Błękitni mają 5 pkt przewagi nad drugim Bałtykiem Koszalin i aż 10 nad trzecią Gwardią Koszalin. Do końca rundy jesiennej pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania. W najbliższą niedzielę o godz. 13.00 w Szczecinie Błękitni zmierzą się z miejscową Stalą oraz 19 listopada o godz. 11.00 w Stargardzie ze Świtem Skolwin. Serdecznie zapraszamy do kibicowania i wspierania młodych zdolnych piłkarzy Błękitnych Stargard.

25.11.2017, godz. 13:00