04.11.2017

Ważne zwycięstwo Błękitnych !

Błękitni Stargard w ostatnim tegorocznym meczu przed własną publicznością pokonali 1:0 MKS Kluczbork. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 83 minucie młodzieżowiec Mateusz Węsierski. Błękitni byli w tym meczu mocno zdeterminowani i żądni zwycięstwa. Na boisku było widać walkę o każdy metr boiska i wiarę w końcowy sukces. Następny mecz ligowy w Stargardzie, Błękitni zagrają dopiero w marcu 2018 roku.

Błękitni Stargard 1-0 MKS Kluczbork

Mateusz Węsierski 83

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 19. Tomasz Pustelnik, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski- 17. Maciej Więcek (61, 23. Radosław Wiśniewski), 14. Piotr Wojtasiak, 11. Patryk Burzyński (75, 20. Michał Magnuski), 10. Patryk Skórecki, 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski (89, 6. Filip Karmański).

Kluczbork: 1. Kacper Majchrowski - 16. Jakub Skoczylas, 3. Paweł Gierak, 13. Bartosz Brodziński, 90. Tomasz Górkiewicz - 17. Dominik Kościelniak, 31. Donatas Nakrošius, 4. Michał Glanowski (86, 19. Miłosz Reisch), 5. Dmytro Fedota (58, 8. Marcin Niemczyk), 10. Paweł Baraniak (61, 39. Paweł Kubiak) - 25. Damian Warchoł (71, 23. Michał Kojder).

żółte kartki: Więcek, Szymusik - Brodziński, Warchoł, Nakrošius, Gierak, Niemczyk, Kubiak.

sędziował: Maciej Pelka (Piła).

widzów: 500

Po pierwszej wyrównanej połowie w drugiej Błękitni zdominowali przeciwnika. Stworzyli kilka znakomitych sytuacji bramkowych, a najważniejszą sytuację przeprowadzili w 83 minucie meczu. Dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Mateusz Węsierski, który niepilnowany oddał celny strzał na bramkę i pokonał bezradnego bramkarza MKS-u Kacpra Majchrowskiego.

Na pomeczowej konferencji prasowej trener Krzysztof Kapuściński podziękował wszystkim kibicom i sponsorom, którzy byli i są z Błękitnymi na dobre i złe. Jak podkreślił przeżył w Błękitnych wiele kryzysów z których drużyna  zawsze potrafiła się podnieść. Szczególnie podziękował tym kibicom i lokalnym mediom, którzy w ostatnim gorszym okresie zamiast krytyki potrafili wesprzeć zespół dobrym słowem i wiarą w przełamanie oraz końcowy sukces. Przypomniał także, że na 23 osobową kadrę ma aż 16 wychowanków klubu, a nie armię zaciężną co jest ewenementem na skalę ligi centralnej w Polsce. Podziękował całej kadrze za dzisiejszy mecz i charakter jaki drużyna pokazała na boisku.

Przed Błękitnymi w 2017 roku jeszcze trzy spotkania wyjazdowe. Najbliższe już za tydzień w niedzielę 12 listopada o godzinie 13:00 w Wejherowie, gdzie Błękitni zmierzą się w ostatniej kolejce rundy jesiennej z miejscowym Gryfem. Następnie w dwóch kolejkach rozegranych awansem z rundy wiosennej Błękitni zagrają na wyjeździe z GKS Bełchatów i Stalą Stalowa Wola.

25.11.2017, godz. 13:00