26.10.2017

Derby w Koszalinie

Gwardia Koszalin będzie najbliższym przeciwnikiem Błękitnych Stargard w rozgrywkach ligowych. Derby województwa zachodniopomorskiego odbędą się w Koszalinie w sobotę 28 października o godzinie 15:00. Będzie to pierwszy mecz Gwardii przed własną publicznością w II lidze. Dotychczas z powodu braku licencji Gwardia rozgrywała wszystkie spotkania na wyjeździe. Jednocześnie będzie to najbliższy wyjazd jaki zanotują w tym sezonie Błękitni. 

Gwardia Koszalin mimo tego, że zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli jest obecnie na fali wznoszącej. Od 16 września czyli od sześciu kolejek Gwardia jest niepokonana. Pięć spotkań zremisowała, a ostatnie spotkanie wyjazdowe z Gryfem Wejherowo zwyciężyła 2:1. W zespole Gwardii grają Patryk Baranowski, który kilka ostatnich sezonów reprezentował barwy Błękitnych oraz Przemysław Brzeziański, który zaliczył półroczny epizod z naszym klubem.  Ponadto Gwardia dysponuje silną dobrą kadrą, która potrafi postawić się wyżej notowanym rywalom. Przed Błękitnymi więc bardzo ciężkie zadanie. Tym bardziej, że trener Krzysztof Kapuściński ponownie nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Wojciech Fadecki i Damian Mosiejko muszą pauzować za kartki. 

Błękitni od czterech kolejek nie potrafią zgarnąć pełnej puli punktów. W ostatnim ligowym meczu z ROW 1964 zremisowali 2:2, a trzy wcześniejsze spotkania przegrywali. Mimo tego, derby zawsze rządziły się swoimi prawami i ciężko jest wskazać w tym meczu faworyta.  Gwardia z pewnością będzie miała przewagę psychologiczną. Raz, że jest niepokonana od sześciu kolejek, dwa że zagra pierwsze spotkanie przed własną publicznością na własnym stadionie. Zapowiada się więc ciekawe derbowe spotkanie. Transmisję z meczu będzie można śledzić tylko tekstowo na stronie www.lajfy.com

Arbitrem głównym spotkania Gwardia-Błękitni będzie Pan Piotr Łęgosz z Włocławka. W ubiegłym sezonie Pan Piotr Łęgosz sędziował jeden mecz z udziałem Błękitnych. Było w 26 kolejce spotkań w Zambrowie, gdzie Błękitni zwyciężyli miejscową Olimpię 2:1. 

27.10.2018, godz. 13:00

BŁĘKITNI STARGARD

RUCH CHORZÓW

Miejsce spotkania

STARGARD

Ostatnie spotkanie

20.10.2018, godz. 15:30

SKRA CZĘSTOCHOWA

BŁĘKITNI STARGARD

1

0

Miejsce spotkania

CZĘSTOCHOWA

NASI PIŁKARZE

Bartosz Sitkowski

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting