21.10.2017

Powtórka z ubiegłego sezonu

Identycznym wynikiem jak w ubiegłym sezonie 2:2 zakończyło się dzisiejsze spotkanie Błękitnych Stargard z ROW 1964 Rybnik. Błękitni grali większą część meczu w osłabieniu. Pod koniec pierwszej połowy za brutalny faul czerwoną kartkę obejrzał Damian Mosiejko. Goście z gry nie stworzyli sobie dobrych sytuacji bramkowych. Błękitni obie bramki tracili po stałych fragmentach gry.

Błękitni Stargard 2-2 (1:1) ROW 1964 Rybnik

Piotr Wojtasiak 2, Maciej Więcek 61 - Dawid Bober 22, Szymon Jary 82

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 25. Grzegorz Szymusik, 11. Patryk Burzyński, 19. Tomasz Pustelnik, 24. Rafał Gutowski - 18. Wojciech Fadecki (85, 20. Michał Magnuski), 15. Damian Mosiejko, 6. Filip Karmański (46, 17. Maciej Więcek), 14. Piotr Wojtasiak, 10. Patryk Skórecki - 27. Mateusz Węsierski (60, 26. Patryk Włóka).

ROW 1964: 1. Kacper Rosa - 10. Sebastian Siwek (45, 4. Paweł Jaroszewski), 5. Dawid Bober, 15. Szymon Jary, 11. Dawid Gojny - 24. Dawid Kalisz, 8. Mariusz Zganiacz, 9. Mariusz Muszalik (75, 13. Kamil Spratek), 7. Marek Krotofil (66, 23. Robert Tkocz), 18. Krzysztof Koch - 89. Przemysław Brychlik (61, 86. Sebastian Musiolik).

żółte kartki: Fadecki, Karmański - Siwek, Koch, Kalisz, Tkocz.

czerwona kartka: Damian Mosiejko (44. minuta, Błękitni, za brutalny faul).

sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz).

widzów: 400

Błękitni bardzo szybko objęli prowadzenie. W 2 minucie meczu najlepiej w polu karnym gości odnalazł się Piotr Wojtasiak, który mocnym strzałem dał prowadzenie Błękitnym. W 22 minucie ROW po stałym fragmencie gry, dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Dawida Bobera doprowadził do wyrównania. W tej części gry lepiej prezentowali się goście. Błękitni mieli także swoje sytuacje. Raz po strzale z rzutu wolnego Wojciecha Fadeckiego piłka obiła poprzeczkę bramki ROW. Kluczowym momentem w meczu okazała się 44 minuta. W polu karnym ROW do nadlatującej  piłki składał się do strzału Damian Mosiejko. Zawodnik gości Sebastian Siwek tak nie szczęśliwie interweniował głową na niskiej wysokości, że zamiast w piłkę nadział się na nogę Mosiejki. Sędzia zinterpretował to zagranie jako brutalny faul naszego zawodnika i pokazał mu czerwoną kartkę. Sebastian Siwek z mocno potłuczoną głową musiał opuścić boisko, a w przerwie został przetransportowany do szpitala.

Błękitni grając w drugiej połowie o jednego zawodnika mniej pokazali charakter i wolę walki. Zdominowali swojego rywala i stworzyli kilka znakomitych bramkowych sytuacji. Bardzo dobrą zmianę dali Maciej Więcek i Patryk Włóka, którzy nakręcali ofensywne akcje Błękitnych. W 61 minucie na prawej stronie boiska obronie ROW urwał się Więcek i mocnym strzałem w długi róg bramki dał Błękitnym prowadzenie. Niestety w 82 minucie kolejny raz po stałym fragmencie gry Błękitni stracili prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym zachował sie Szymon Jary, który kąśliwym strzałem głową zaskoczył bezradnego w bramce Marka Ufnala i tym samym ustalił wynik dzisiejszego meczu.

Za tydzień Błękitni zagrają derbowy pojedynek z Gwardią Koszalin. Mecz zostanie rozegrany w Koszalinie w sobotę 28 października o godzinie 15:00. Będzie to debiut koszalińskiej Gwardii przed własną publicznością. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach udało się Gwardii przystosować obiekt do wymogów licencyjnych i tak się złożyło, że ma inaugurację drugiej ligi w Koszalinie, Gwardia podejmie w derbowym starciu właśnie Błękitnych Stargard.

25.11.2017, godz. 13:00