16.10.2017

Piłkarki Błękitnych walczą

W dniu 14 października 2017r zespół KP Błękitni występujący w III lidze kobiet rozegrał wyjazdowe spotkanie z zespołem Energetyk Junior Gryfino. Mecz zakończył się remisem 1:1. W ubiegłym tygodniu przy Ceglanej w Stargardzie nasze piłkarki zwyciężyły aż 5:0 Hattrick Kołobrzeg.

Przez większość czasu meczu w Gryfinie gra była wyrównana. Pierwszą bramkę strzelili gospodarze, po wykorzystaniu rzutu wolnego w 32 minucie spotkania. Nasz zespół nie załamał się po stracie bramki i rozegrał kilka akcji, które przy odrobinie szczęście mogły przynieść bramkę. Na przerwę to jednak Energetyk schodził prowadząc  1:0.

W drugiej połowie gra ponownie  toczyła się przeważnie w środkowej strefie boiska. Po jednym z kontrataków, w 72 minucie meczu w nieprawidłowy sposób zatrzymana została w polu karnym gospodarzy nasza zawodniczka i sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na bramkę zamieniła Patrycja Szymańska. Po utracie bramki zespół Energetyka zaatakował i był kilka razy bliski stworzenia sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Bramkarka i reszta naszego zespołu zagrały jednak bezbłędnie i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Zapraszamy wszystkich kibiców na kolejny mecz naszej kobiecej drużyny, 22 października w niedzielę o godz. 13:00 zagramy w Stargardzie z drużyną Fala Międzyzdroje.

25.11.2017, godz. 13:00