15.10.2017

Juniorzy starsi Błękitnych nie do zatrzymania !

W niedzielne przedpołudnie juniorzy starsi Błękitnych podejmowali lidera i faworyta rozgrywek Bałtyk Koszalin. Podopieczni trenera Karola Purczyńskiego zdominowali przeciwnika i pewnie zwyciężyli 3:0.  Zwycięstwo dało naszej drużynie fotel lidera rozgrywek. Błękitni mają na swoim koncie 6 zwycięstw, jeden remis i zero porażek oraz dodatkowo jeden zaległy mecz. Jak zapowiada sztab szkoleniowy w obecnym sezonie Błękitni mają włączyć się w walkę o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Kilku zawodników juniorów trenuje z pierwszą drużyną. Jeszcze do niedawna w juniorach starszych grał m.in. Grzegorz Szymusik (r. 1998), który obecnie jest podstawowym prawym obrońcą drugoligowych Błękitnych, a także reprezentantem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Błękitni w pierwszej połowie meczu zdominowali przeciwnika, narzucając swój styl gry. Przeważali w środkowej strefie boiska starając się długo utrzymywać przy piłce i konstruować akcje w ataku pozycyjnym. Szanse na zdobycie bramki miał Patryk Włóka po dwójkowej akcji z Filipem Grabowskim oraz Sebastian Rybicki, którego strzał zablokowali obrońcy Bałtyku. Goście zagrażali głównie po dobrze wykonywanych stałych fragmentach gry i dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie po rzutach rożnych. Jednakże w 44 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartka Sitkowskiego i strzale Łukasza Łańca to obrońca musiał wybić piłkę z bramki… ręką, czego niestety nie dostrzegli sędziowie. Do przerwy utrzymał się więc bezbramkowy remis.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. W 56 minucie meczu Błękitni objęli prowadzenie po pięknym strzale z ok. 25 metrów Filipa Grabowskiego. W 70 minucie dwójkowa akcja na lewym skrzydle Sitkowskiego i Łańca zakończyła się dośrodkowaniem piłki do Grabowskiego, który oddał celny strzał, a składającego się do dobitki Bartka Łysonia powalił na ziemię obrońca Bałtyku. Decyzja sędziego mogła być tylko jedna – rzut karny i czerwona kartka. Rzut karny został zamieniony na bramkę przez Filipa Grabowskiego. Bramka na 3:0 była autorstwem kapitana drużyny Bartka Sitkowskiego, który zaskoczył bramkarza gości strzałem z 30 metrów w okienko bramki z rzutu wolnego.

Błękitni odnieśli zasłużone zwycięstwo nad bardzo dobrym zespołem Bałtyku, który tego dnia musiał uznać wyższość naszej drużyny. Juniorzy Błękitnych po tym meczu objęli fotel lidera.

Błękitni Stargard - Bałtyk Koszalin 3:0

Skład Błękitnych: Skwirut – Rybicki (88`Wójcik), Konopski, Orlik, Sitkowski – Babicki (89`Witkowski), Łysoń, Włóka (46` Jaskólski), Łabacz (68` Kacprzyk) – Łaniec, Grabowski (90`Sobina)

25.11.2017, godz. 13:00