08.10.2017

Pierwsza porażka w Stargardzie

Niestety nie udało się naszym piłkarzom utrzymać miana niepokonanych na własnym stadionie. Błękitni Stargard przegrali przy Ceglanej 2:1 z Rozwojem Katowice. Była to pierwsza porażka Błękitnych w Stargardzie w obecnym sezonie i jednocześnie pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie Rozwoju. Jedyną bramkę dla Błękitnych w 20 minucie meczu zdobył Patryk Skórecki, który otrzymał doskonałe podanie od najlepszego w na boisku w barwach Błękitnych Wojciecha Fadeckiego.

Błękitni Stargard 1-2 Rozwój Katowice

Patryk Skórecki 20 - Adam Żak 17, Michał Płonka 48

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 11. Patryk Burzyński, 19. Tomasz Pustelnik, 24. Rafał Gutowski - 18. Wojciech Fadecki, 15. Damian Mosiejko, 26. Patryk Włóka (46, 17. Maciej Więcek), 20. Michał Magnuski (63, 9. Sebastian Inczewski), 10. Patryk Skórecki - 27. Mateusz Węsierski.

Rozwój: 1. Bartosz Soliński - 26. Przemysław Mońka, 3. Michał Czekaj, 14. Bartosz Jaroszek, 7. Kamil Łączek - 9. Kacper Tabiś (68, 16. Bartosz Marchewka), 8. Michał Płonka, 25. Piotr Barwiński, 27. Daniel Paszek (87, 15. Daniel Kamiński), 10. Kamil Bętkowski (90, 19. Daniel Kaletka) - 20. Adam Żak.

żółte kartki: Pustelnik, Włóka, Szymusik, Magnuski, Węsierski, Skórecki - Jaroszek, Płonka, Paszek.

czerwone kartki: Mateusz Węsierski (po meczu, Błękitni, za drugą żółtą) - Adam Żak (88. minuta, Rozwój, za brutalny faul), Michał Płonka (90. minuta, Rozwój, za drugą żółtą).

sędziował: Damian Kos (Gdańsk).

widzów: 500

Wynik w 17 minucie meczu otworzył zawodnik Rozwoju Adam Żak. Chwilę później bramkę wyrównująca zdobył Skórecki. Po pierwszej części meczu na tablicy wyników widniał wynik remisowy. Na samym początku drugiej połowy podobnie jak w meczu tydzień temu z Siarka, Błękitni tracą drugą bramkę, a jej strzelcem jest Michał Płonka. Do samego końca meczu Błękitni walczyli o wyrównanie. Mimo kilku dogodnych sytuacji bramkowych nie udało się naszym piłkarzom zdobyć bramki. Mecz był bardzo bardzo ostry. Arbiter pokazał wiele żółtych kartek oraz aż trzy czerwone. W końcówce meczu strzelcy bramek dla Rozwoju zobaczyli czerwone kartki, a po zakończeniu spotkania za dyskusje z arbitrem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Mateusz Węsierski.

Błękitni w przyszłą sobotę 14 października będą mieli okazję do rehabilitacji. O godzinie 15:00 zagrają w Legionowie z miejscową Leginovią.

28.10.2017, godz. 15:00