29.09.2017

Daleki wyjazd do Tarnobrzegu

Ponad 1400 kilometrów do pokonania przed Błękitnymi na trasie Stargard – Tarnobrzeg - Stargard. Właśnie w Tarnobrzegu w najbliższą sobotę 30 września o godzinie 16:00 Błękitni zagrają w ramach 11 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi z miejscową Siarką. Będzie to kolejny bardzo daleki wyjazd naszych piłkarzy do województwa podkarpackiego. Błękitni do Tarnobrzegu wyjadą tradycyjnie dzień wcześniej po porannym treningu przy ul. Ceglanej w Stargardzie

W obecnym sezonie Siarka i Błękitni reprezentują podobny poziom sportowy i ciężko w tym meczu wskazać faworyta. Obie drużyny zgromadziły dotychczas po 14 punktów i plasują się w środkowej części tabeli. Siarka może się pochwalić bilansem 4 zwycięstw, 2 remisów i 4 porażek oraz stosunkiem bramek 17 strzelonych i 17 straconych. W minionej kolejce Siarka zremisowała 2:2 w Wejherowie z Gryfem. Jak widać Siarka strzela w tym sezonie dużą ilość bramek ale także sporo ich traci. Błękitni dotychczas zwyciężyli 3 razy, aż 5 razy remisowali i 2 razy schodzili z boiska pokonani. Nasza drużyna strzeliła we wszystkich meczach 8 bramek i straciła tylko 6 co sprawia, że obrona Błękitnych jest obecnie jedną z najlepszych w lidze. 

W poprzednim sezonie Błękitni w Tarnobrzegu zremisowali 1:1. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił wówczas Patryk Skórecki. W Stargardzie Błękitni  pokonali Siarkę 3:1. 

W meczu z Siarką nie zagra Damian Mosiejko, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Do kadry powraca natomiast bramkostrzelny Radosław Wiśniewski, którym tydzień temu w meczu rezerw strzelił aż cztery bramki przeciwko Dębowi Dębno oraz lewy obrońca Grzegorz Rogala. 

Arbitrem głównym spotkania Siarka-Błękitni będzie Pan Łukasz Karski ze Słupska. Arbiter bardzo dobrze znany stargardzkiej publiczności. W obecnym sezonie sędziował już dwa mecze z udziałem Błękitnych. Pierwszy w rundzie wstępnej Pucharu Polski w Szczecinku z MKP, który Błękitni zwyciężyli 7:0 oraz drugi w Stargardzie z Olimpią Elbląg, który zakończył się bezbramkowym remisem. 

23.09.2018, godz. 16:00

BŁĘKITNI STARGARD

GÓRNIK ŁĘCZNA

Miejsce spotkania

STARGARD

Ostatnie spotkanie

19.09.2018, godz. 17:00

BŁĘKITNI STARGARD

ELANA TORUŃ

1

2

Miejsce spotkania

STARGARD

NASI PIŁKARZE

Junpei Shimmura

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting