23.09.2017

Garbarnia pokonana

Błękitni Stargard pokonali dziś pewnie 2:0 beniaminka drugiej ligi Garbarnię Kraków. Bramki dla Błękitnych zdobyli młodzieżowcy Grzegorz Szymusik i Mateusz Węsierski. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, gdyż Błękitni całą drugą połowę grali o jednego zawodnika mniej. W 45 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Maciej Liśkiewicz.

Błękitni Stargard 2-0 Garbarnia Kraków

Grzegorz Szymusik 34, Mateusz Węsierski 68

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 7. Maciej Liśkiewicz, 19. Tomasz Pustelnik, 24. Rafał Gutowski- 17. Maciej Więcek (90, 13. Karol Orłowski), 10. Patryk Skórecki (46, 11. Patryk Burzyński), 15. Damian Mosiejko, 20. Michał Magnuski (87, 26. Patryk Włóka), 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski (90, 9. Sebastian Inczewski).

Garbarnia: 33. Aleksander Kozioł - 27. Michał Mistrzyk, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 16. Damian Nieśmiałowski - 21. Serhij Krykun (60, 28. Szymon Kiebzak), 8. Marek Masiuda, 15. Wojciech Wojcieszyński (62, 19. Karol Kostrubała), 7. Patryk Serafin, 17. Filip Wójcik (80, 2. Rafał Górecki) - 13. Marcin Siedlarz (46, 10. Michał Kitliński).

żółte kartki: Liśkiewicz, Fadecki, Mosiejko, Szymusik, Węsierski - Wojcieszyński, Siedlarz, Masiuda, Kostrubała.

czerwona kartka: Maciej Liśkiewicz (45. minuta, Błękitni, za drugą żółtą).

sędziował: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).

widzów: 500

Błękitni pierwsze 30 minut grali zachowawczo oddając inicjatywę gościom. Grę utrudniał także arbiter tego spotkania, który podejmował w pierwszej połowie wiele błędnych decyzji zarówno w jedną jak i drugą stronę. W całym meczu arbiter pokazał aż dziewięć żółtych kartek i jedną czerwoną. Pierwszą bramkę Błękitni zdobyli w 34 minucie po znakomitym dośrodkowaniu Wojciecha Fadeckiego z rzutu rożnego i pięknym strzale głową Grzegorza Szymusika. W drugiej połowie w 68 minucie meczu po błędzie defensywy Garbarni sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Mateusz Węsierski, który nie zmarnował okazji i podwyższył prowadzenie Błękitnych na 2:0. Błękitni grający w osłabieniu wyglądali znacznie lepiej od drużyny Garbarni i zwyciężyli dzisiejsze spotkanie w pełni zasłużenie.

Za tydzień 30 września o godzinie 16:00 Błękitni zagrają na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg.

28.10.2017, godz. 15:00