20.08.2017

Kolejny remis na koncie Błękitnych

Błękitni Stargard zremisowali trzeci mecz z rzędu. Po bezbramkowych remisach ze Stalą Stalowa Wola oraz GKS Jastrzębie tym razem podziałem punktów zakończyło się spotkanie Błękitnych ze Zniczem Pruszków. Mecz rozstrzygnął się wynikiem 1:1, a jedyną bramkę dla Błękitnych z rzutu karnego zdobył Tomasz Pustelnik. Błękitni pozostają jednym z czterech zespołów, które jeszcze w tym sezonie nie przegrały.

Błękitni Stargard 1-1 Znicz Pruszków

Tomasz Pustelnik 61 (k) - Marcin Rackiewicz 87

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 11. Patryk Burzyński, 19. Tomasz Pustelnik, 4. Hubert Kotus - 17. Maciej Więcek, 15. Damian Mosiejko, 10. Patryk Skórecki, 27. Mateusz Węsierski (62, 26. Patryk Włóka), 18. Wojciech Fadecki - 9. Sebastian Inczewski (82, 20. Michał Magnuski).

Znicz: 12. Piotr Misztal (78, 1. Michał Olczak) - 3. Michał Kucharski (69, 19. Marcin Rackiewicz), 8. Mateusz Długołęcki(82, 17. Kacper Skibko), 6. Piotr Klepczarek, 5. Michał Michalak - 20. Paweł Tarnowski, 10. Maciej Machalski, 11. Marcin Smoliński, 7. Kamil Włodyka, 13. Patryk Kubicki - 22. Patryk Czarnowski (83, 18. Karol Podliński).

żółte kartki: Węsierski, Pustelnik, Mosiejko, Szymusik (Błękitni) - Kubicki, Rackiewicz (Znicz)

widzów: 700

Z przebiegu meczu z remisu mogą być zadowolone obie drużyny. Błękitni do 80 minuty meczu, kontrolowali przebieg gry, stworzyli sobie kilka znakomitych sytuacji bramkowych. Dwukrotnie piłka po strzałach naszych zawodników trafiała w poprzeczkę. Kilka razy zawiodła naszych piłkarzy celność. Bardzo dobrze w bramce spisywał się także bramkarz Znicza Piotr Misztal. W 61 minucie po faulu w polu karnym na Patryku Skóreckim bramkę z rzutu karnego strzelił Tomasz Pustelnik. Kluczowa dla przebiegu meczu była 78 minuta meczu. Damian Mosiejko znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Zamiast strzelić drugą bramkę to niestety akcję zakończył ostrym faulem na bramkarzu gości, który musiał opuścić plac gry. Od tego momentu meczu w grę Błękitnych wkradł się chaos. Znicz zaatakował mocniej i stworzył sobie kilka stuprocentowych okazji. W 87 minucie jedna taka akcja zakończyła się bramką, a jej autorem był Marcin Rackieiwcz. Goście po zdobyciu wyrównującej bramki jeszcze mocniej zaatakowali. Pogubiona obrona Błękitnych pozwoliła na zbyt wiele dobrych sytuacji bramkowych zawodnikom Znicza. Na nasze szczęście piłkarzy Znicza zawiodła celność, a także dobrze w bramce spisywał się bramkarz Błękitnych Mariusz Rzepecki. W meczu ze Zniczem widoczny był brak kontuzjowanych piłkarzy Błękitnych Rafała Gutowskiego oraz Piotra Wojtasiaka. Do pełni sił powracają natomiast Radosław Wiśniewski i Grzegorz Rogala, którzy rozegrali dobre zawody w drużynie rezerw, które pokonały na wyjeździe Wybrzeże Rewalskie Rewal aż 7:0.

Spotkanie ze Zniczem kończy się podziałem punktów i trzecim remisem Błękitnych w tym sezonie. Już w najbliższą środę 23 sierpnia o godzinie 17:00 Błękitni zagrają na wyjeździe z ŁKS Łódź. Z kolei już za tydzień w przyszłą niedzielę 27 sierpnia o godzinie 15:00 Błękitni na własnym stadionie będą podejmować Olimpię Elbląg.

23.09.2017, godz. 15:00