27.07.2017

Na początek trudny rywal

Już w najbliższą sobotę 29 lipca o godzinie 17:00 w Stargardzie rozegrany zostanie mecz pierwszej kolejki drugiej ligi sezonu 2017/2018. Błękitni Stargard będą podejmować GKS Bełchatów. Przeciwnik Błękitnych jest typowany przez ekspertów jako główny kandydat do awansu. W letnim okienku transferowym w Bełchatowie doszło to prawdziwej rewolucji kadrowej. Do zespołu dołączyło aż trzynastu nowych zawodników w większość z bardzo bogatym doświadczeniem ligowym. 

Wystarczy wymienić takich piłkarzy jak Michał Ciarkowski, Marcin Garuch, Piotr Giel, Łukasz Pietroń czy Robert Chwastek i już widać, że w Bełchatowie jest mocna drużyna, której celem będzie awans na zaplecze ekstraklasy.  W ubiegłym sezonie Błękitni byli dwukrotnie lepsi od drużyny z Bełchatowa. W Stargardzie po bramce Sebastiana Inczewskiego zwyciężyli 1:0, a w Bełchatowie po bramkach Macieja Liśkiewicza i Michała Magnuskiego Błękitni wygrali 2:0. 

Trener Krzysztof Kapuściński podchodzi do najbliższego meczu bardzo ostrożnie. Na konferencji prasowej podkreślił, że GKS Bełchatów jest głównym kandydatem do awansu i że już na samym początku czeka jego drużynę trudny mecz. Jednak widzi potencjał w drużynie, widzi radość z treningu, radość z gry i liczy, że to wszystko przełoży się korzystnie w najbliższym meczu. Uważa, że Błękitni w nowym sezonie z nowymi zawodnikami  i starą gwardią będą mocnym zespołem i pokażą dobrą grę w piłkę. 

Arbitrem spotkania Błękitni Stargard – GKS Bełchatów będzie Pan Konrad Aluszyk z Gorzowa Wielkopolskiego. W ubiegłym sezonie sędziował jeden mecz z udziałem Błękitnych. Było to w 20 kolejce drugiej ligi, gdzie Błękitni podejmowali ROW 1964 Rybnik. Tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. 

Przypominamy, iż bezpośrednia transmisja wideo z tego spotkania w telewizji klubowej pod adresem

http://pilkanozna.tvcom.pl/Gra/153351-Blekitni-Stargard-GKS-Belchatow-(2LM-1-kolejka).htm

21.07.2018, godz. 16:00

BŁĘKITNI STARGARD

Olimpia Grudziądz

Miejsce spotkania

Stargard

Ostatnie spotkanie

14.07.2018, godz. 14:00

POGOŃ SZCZECIN

BŁĘKITNI STARGARD

5

2

Miejsce spotkania

SZCZECIN (sparing)

NASI PIŁKARZE

Grzegorz Szymusik

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting