22.07.2017

Koniec marzeń o Pucharze

Błękitni Stargard nie zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski. Podobnie jak rok temu nasz zespół uległ w 1/32 finału Pucharu Polski pierwszoligowej Drutex Bytovi Bytów 2:1 (2:0). Bytovia dwie bramki strzeliła w pierwszej połowie meczu. Pierwszą w 33 minucie meczu strzelił z rzutu karnego Janusz Surdykowski. Drugą w 44 minucie w sytuacji sam na sam z Markiem Ufnalem strzelił Bartosz Biel. Błękitni znacznie lepiej zaprezentowali się w drugiej połowie co udokumentowali golem strzelonym w 57 minucie przez Mateusza Węsierskiego.

Błękitni Stargard 1-2 Bytovia Bytów

Mateusz Węsierski 57 - Janusz Surdykowski 33 (k), Bartosz Biel 44

Błękitni: 1. Marek Ufnal - 25. Grzegorz Szymusik, 19. Tomasz Pustelnik, 24. Rafał Gutowski, 11. Hubert Kotus - 17. Maciej Więcek (59, 9. Sebastian Inczewski), 15. Damian Mosiejko, 3. Piotr Wojtasiak (82, 20. Michał Magnuski), 10. Patryk Skórecki (88, 5. Bartłomiej Zdunek), 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski.

Bytovia: 12. Andrzej Witan - 23. Filip Modelski, 55. Fran González, 22. Wojciech Wilczyński, 17. Jakub Wilk - 8. Sebastian Kamiński, 16. Bartłomiej Poczobut, 18. Bartosz Wolski (51, 24. Jakub Kuzdra), 28. Kamil Wacławczyk, 14. Bartosz Biel (60, 10. Michał Jakóbowski) - 11. Janusz Surdykowski (90, 9. Orlande Kpassa).

żółte kartki: Fadecki, Szymusik, Magnuski - Surdykowski, Wolski, Biel, Kamiński, Modelski, Kuzdra, Witan.

sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

widzów: 800

Szczególnie w drugiej części meczu gra Błękitnych mogła się podobać.  Błękitni stworzyli sobie przewagę w środku pola i mieli kilka dobrych sytuacji bramkowych. Niestety oprócz bramki Węsierskiego więcej goli  przy Ceglanej nie zobaczyliśmy.

Błękitni już za tydzień zainaugurują rozgrywki ligowe. W przyszłą sobotę o godzinie 17:00 zmierzą się w Stargardzie z GKS Bełchatów.

19.11.2017, godz. 17:00