04.05.2017

Błękitni zagrają z Polonią Bytom

W najbliższą sobotę 6 maja o godzinie 16:00 Błękitni Stargard będą podejmować na własnym stadionie Polonię Bytom. Będzie to mecz w ramach 29 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi centralnej. Polonia Bytom jest jednym z najbardziej zasłużonych klubów w Polsce. Dwukrotny Mistrz Polski, czterokrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski, a także ćwierćfinalista Pucharu Ekstraklasy. Mimo tak bogatej i obfitującej w sukcesy historii, obecnie Polonia walczy o utrzymanie w II lidze. 

Obecnego sezonu Polonia nie może zaliczyć do udanych. Już na samym początku została ukarana odjęciem, aż 8 punktów przez Komisję Licencyjną PZPN w związku z niespełnieniem wymogów licencyjnych. Po 28 kolejkach Polonia z 20 punktami na koncie zamyka ligową tabelę. Na swoim koncie ma 8 zwycięstw, 4 remisy i 16 porażek. Jedno ze zwycięstw Polonia zanotowała w meczu rundy jesiennej w Bytomiu właśnie z Błękitnymi, gdzie pokonała nasz zespół 2:0. Błękitni przed własną publicznością będą chcieli się zrehabilitować za tamtą porażkę.  Zadanie nie będzie łatwe, gdyż Polonia walczy o każdy ligowy punkt, który w końcowym rozrachunku może zapewnić jej utrzymanie. Dodatkowo Błękitni zagrają osłabieni bez swojego najlepszego w ostatnich meczach zawodnika Wojciecha Fadeckiego, który nabawił się kontuzji w meczu z Rakowem Częstochowa. 

Arbitrem głównym sobotniego spotkania Błękitni Stargard – Polonia Bytom będzie Pan Krzysztof Korycki z Warszawy. Dotychczas arbiter ten prowadził kilka spotkań z udziałem Błękitnych Stargard. W obecnym sezonie  był to wygrany przez Błękitnych 1:0 mecz w Katowicach z Rozwojem. 

, godz.

.

.

Miejsce spotkania

Ostatnie spotkanie

, godz.

.

.

0

0

Miejsce spotkania

NASI PIŁKARZE

Rafał Gutowski

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

© 2017 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting