05.12.2019

Koniec marzeń o Pucharze

Niestety nie udało się sprawić kolejnej niespodzianki w rozgrywkach Totolotek Pucharu Polski. Minimalnie przegrywamy przy Ceglanej z faworytem do awansu PGE Stalą Mielec 1:2. Błękitni na tle wicelidera Fortuna I ligi wyglądali bardzo dobrze, nie ustępując w żadnym elemencie piłkarskiego rzemiosła. W całym meczu nasz zespół stworzył więcej bramkowych sytuacji. Niestety tylko jedną sytuację udało zamienić się na bramkę.

W pierwszej połowie Piotr Kurbiel wykorzystał idealne dośrodkowanie Krystiana Sanockiego i zdobył bramkę dla Błękitnych. Bramki dla PGE Stali Mielec zdobyli w pierwszej połowie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową Adrian Paluchowski oraz w drugiej połowie po klasycznym kontrataku Mateusz Mak.

Błękitni tym samym kończą przygodę w tegorocznej edycji Totolotek Pucharu Polski. Gra w najlepszej szesnastce drużyn w Polsce w rozgrywkach pucharowych i tak jest ogromnym sukcesem młodej drużyny Błękitnych.

Błękitni Stargard 1-2 (1:1) Stal Mielec

Piotr Kurbiel 36 - Adrian Paluchowski 27, Mateusz Mak 70

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 17. Aleksander Theus, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 5. Oskar Nowak - 11. Krystian Sanocki, 19. Paweł Łysiak, 10. Filip Karmański (83, 23. Mateusz Bochnak), 7. Michał Cywiński (74, 24. Patryk Paczuk), 18. Wojciech Fadecki - 9. Piotr Kurbiel.

Stal: 29. Damian Primel - 25. Wojciech Lisowski (77, 11. Szymon Stasik), 5. Mateusz Żyro, 22. Mateusz Bodzioch, 23. Krystian Getinger - 10. Mateusz Mak, 8. Maciej Urbańczyk, 24. Lukáš Bielák (46, 17. Bartosz Nowak), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 9. Andreja Prokić - 19. Adrian Paluchowski (90, 90. Josip Barišić).

żółte kartki: Sanocki, Ostrowski - Urbańczyk, Tomasiewicz.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).