14.11.2019

Zaczynamy rundę rewanżową. Błękitni – Górnik

W najbliższy weekend rozegrana zostanie 18 kolejka spotkań o mistrzostwo II ligi. Będzie to pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Błękitni Stargard na własnym stadionie przy ul. Ceglanej zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 listopada o godzinie 13:00. 

W pierwszej kolejce rozegranej 27 lipca Błękitni w Polkowicach zwyciężyli Górnik 2:1. Wówczas na listę strzelców dla biało – niebieskich wpisali sią Wojciech Fadecki i Patryk Paczuk, natomiast dla Górnika bramkę zdobył Eryk Sobków. Górnik w tamtym meczu debiutował po kilkuletniej przerwie na szczeblu centralnym i na początku sezonu w pierwszych kolejkach płacił tzw. frycowe, remisując lub przegrywając mecze. Dziś Górnik to zupełnie inna drużyna. Po 17 kolejkach z dorobkiem 23 punktów zajmuje wysokie 9 miejsce w ligowej tabeli i do naszej drużyny będącej na 8 miejscu traci zaledwie 3 punkty. Szczególnie końcówka rundy jesiennej należała do udanych dla Górnika. Co prawda tydzień temu Górnik przegrał po dobrym meczu na wyjeździe z Bytovią Bytów 2:0, ale we wcześniejszych 4 spotkaniach 3 razy zwyciężył (z Gryfem Wejherowo 5:0, ze Zniczem Pruszków 2:4 oraz ze Stalą Stalowa Wola 3:0, a także zremisował 2:2 z Resovią Rzeszów). Jak widać, Górnik w każdym z tych meczy strzelał minimum 2 i więcej bramek. 

Naszą drużynę czeka więc bardzo ciężka przeprawa. Tym bardziej, że w spotkaniu z Górnikiem zagramy mocno osłabieni, bez kilku podstawowych zawodników pauzujących za żółte kartki oraz bez Oskara Nowka będącego na kadrze reprezentacji Polski, a także Jakuba Ostrowskiego, który w ostatnim meczu z Lechem II Poznań otrzymał bezpośrednio czerwoną kartkę i będzie musiał odpocząć od gry kilka spotkań. 

Jak podkreślają trenerzy Błękitnych Adam Topolski i Jarosław Piskorz w meczu z Górnikiem swoją szansę otrzymają zmiennicy, którzy będą mogli pokazać się już od pierwszych minut i jednocześnie wywalczyć miejsce w podstawowym składzie na kolejne spotkania. 

Kibiców, którzy nie będą w stanie dotrzeć na stadion, zapraszamy do oglądania bezpośredniej transmisji w systemie PPV (koszt 12 zł) w telewizji internetowej www.tvcom.pl

https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Pilkanozna/Liga-2-liga-pilka-nozna/Sezona-2019-2020/183089-KP-Blekitni-Stargard-KS-Gornik-Polkowice-18-kolejka.htm


, godz.

.

.

Miejsce spotkania

.

Ostatnie spotkanie

05.12.2019, godz. 12:15

BŁĘKITNI STARGARD

PGE STAL MIELEC

1

2

Miejsce spotkania

STARGARD (Puchar Polski)

NASI PIŁKARZE

Mateusz Bochnak

SPONSORZY STRATEGICZNI

PARTNERZY

PARTNER TECHNICZNY

SPONSOR TURNIEJU BŁĘKIT CUP

© 2018 - KLUB PIŁKARSKI BŁĘKITNI STARGARD
wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie strony / hosting