29.10.2019

Meldujemy się w 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski

Błękitni Stargard pewnym krokiem zameldowali się w kolejnej rundzie Totolotek Pucharu Polski. Po jednym z najlepszych meczy w tym sezonie pewnie pokonaliśmy pierwszoligową Sandecję Nowy Sącz 3:0. Tym samy awansowaliśmy do najlepszej 16 drużyn w Polsce w rozgrywkach pucharowych. Kolejnego przeciwnika poznamy we wtorek 5 listopada. W tym dniu w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej o godzinie 12:00 odbędzie się losowanie.

Błękitni Stargard 3-0 Sandecja Nowy Sącz

Krystian Sanocki 40, Wojciech Fadecki 66, Piotr Kurbiel 77

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 20. Jakub Szrek, 27. Jakub Ostrowski, 25. Hubert Sadowski, 5. Oskar Nowak - 11. Krystian Sanocki (81, 23. Mateusz Bochnak), 19. Paweł Łysiak, 10. Filip Karmański, 7. Michał Cywiński (81, 24. Patryk Paczuk), 18. Wojciech Fadecki (86, 14. Bartosz Sitkowski) - 9. Piotr Kurbiel.

Sandecja: 1. Daniel Bielica - 28. Michal Piter-Bučko, 5. Dawid Szufryn, 21. Tadeusz Socha - 9. Adrian Danek, 13. Radosław Kanach (85, 6. Szymon Kuźma), 16. Michał Walski, 10. Thiago (45, 37. Bartłomiej Dudzic), 34. Miłosz Kałahur (67, 17. Adrian Basta) - 91. Mateusz Klichowicz, 20. Maciej Korzym.

żółte kartki: Szrek - Szufryn, Walski, Kałahur.

czerwona kartka: Dawid Szufryn (59. minuta, Sandecja, za drugą żółtą).

sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

widzów: 800

Błękitni do dzisiejszego mecz podeszli bez kompromisu. Tak jak w lidze tak i dziś w pucharze nasza drużyna postawiła wszystko na jedną kartę. Od samego początku podopieczni Adama Topolskiego wykazywali więcej chęci do gry od pierwszoligowca z Nowego Sącza. Raz za razem mądrze grający Błękitni szukali sytuacji bramkowych, atakując przeciwnika na jego połowie. Sandecja najgroźniejszą sytuację stworzyła w 33 minucie, kiedy to Mateusz Klichowicz przegrał pojedynek sam na sam z Mariuszem Rzepeckim, a piłka dobijana do pustej bramki trafiła w stojącego na linii bramkowej Filipa Karmańskiego. W 40 minucie Błękitni wyprowadzili pierwszą bramkową akcję. Jakub Szrek dograł do wychodzącego przed obrońców Piotra Kurbiela, ten przytomnie zagrał piętką do Krystiana Sanockiego, który mijając dwóch obrońców Sandecji wpakował piłkę do siatki bezradnie interweniującego Daniela Bielicy. Po przerwie Błękitni dalej atakowali i kontrolowali przebieg meczu. Kluczowym momentem była 59 minuta, kiedy po ostrym faulu na Michale Cywińskim drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał obrońca Dawid Szufryn. Od tego momentu z zawodników Sandecji zeszło całkowicie powietrze i chęci do uzyskania korzystnego wyniku. Błękitni zdominowali całkowicie rywala strzelają jeszcze dwie bramki. W 66 minucie dośrodkowanie Michała Cywińskiego  pięknym strzałem z woleja zamknął Wojciech Fadecki, strzelając drugiego gola. W 77 minucie Piotr Kurbiel zabawił się najpierw z obrońcą Sandecji, a następnie przelobował wysuniętego z bramki Bielicę, strzelając trzecią bramkę.

Kolejna runda Totolotek Pucharu Polski zaplanowana jest jeszcze w tym roku. Mecze 1/8 finału odbędą się w dniach 4-6 grudnia, po zakończeniu rozgrywek ligowych rundy jesiennej.

23.11.2019, godz. 13:00